Baseny hotelowe. Czym powinny się charakteryzować?

Sukces w branży hotelarskiej w dużym stopniu uzależniony jest od zdolności przedsiębiorcy do śledzenia i reagowania na szybko zmieniające się trendy oraz potrzeby gości. Dla przykładu, strefy SPA z basenami jeszcze do niedawna były wyróżnikiem wyłącznie najlepszych i największych ośrodków wypoczynkowych, obecnie natomiast są standardem nawet w mniejszych hotelach.

basen-w-hotelu

Zatem sam fakt dostępności strefy basenowej dla hotelowych gości nie nadaje jeszcze obiektowi rangi miejsca wyjątkowego. Aby goście chętnie wracali do konkretnego hotelu i polecali go innym osobom, zarówno jego obsługa, jak i infrastruktura powinny być powyżej oczekiwanego poziomu.

Basen hotelowy musi być czysty

W niniejszym opracowaniu skupimy się wyłącznie na kwestii części mokrej strefy rekreacyjnej w hotelu. O tym, jak powinna ona wyglądać, najlepiej świadczą wpisy na popularnych portalach służących do rezerwacji i późniejszej oceny pobytu w różnych ośrodkach wypoczynkowych.

Kwestią, która najczęściej budzi zastrzeżenia gości jest niestety higiena. Choć właściciele obiektów posiadających pływalnie są prawnie zobligowani do utrzymywania ich w należytej czystości, w słabszych hotelach wciąż możemy spotkać się z sytuacjami, gdzie łamie się te przepisy. Tymczasem wyposażenie basenu w podstawowe akcesoria do oczyszczania wody oraz niecki to absolutna konieczność.

Na zakup niezbędnego osprzętu warto zdecydować się już w momencie budowy pływalni – często producenci basenów zajmują się także dystrybucją techniki oraz chemii basenowej i oferują swoim klientom pełne oprzyrządowanie, łącznie z odkurzaczami basenowymi, w preferencyjnych cenach.

Basen atrakcyjny dla hotelowych gości

Kolejnym ważnym aspektem jest dopasowanie wielkości oraz charakteru pływalni do potrzeb konkretnej grupy gości. Inaczej będziemy projektować basen hotelowy do obiektu ukierunkowanego na obsługę klientów biznesowych, inaczej do hotelu w popularnym kurorcie turystycznym, jeszcze inaczej – nastawiając się na goszczenie rodzin z dziećmi.

W hotelach przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych i zamożnych gości, strefa wypoczynkowa z basenem ma służyć przede wszystkim ich relaksowi. Basen powinien być więc wystarczająco duży, by można w nim było swobodnie pływać, ale oprócz tego powinna znaleźć się tu wanna SPA czy jacuzzi.

Szczególnie ciekawe wyposażenie możemy zaproponować pływalniom dla dzieci – mówi specjalista z wrocławskiej firmy Flurida Polska. Najmłodsi użytkownicy basenów cenią sobie przede wszystkim możliwość korzystania z wodnych placów zabaw, na których nie może zabraknąć statku pirackiego ze zjeżdżalniami, armatką wodną itd.

Obiekty hotelarskie położone w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach muszą przyciągać możliwie najbardziej zróżnicowaną grupę odbiorców. Dlatego ich baseny powinny robić duże wrażenie już na pierwszy rzut oka. Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj m.in. dobór odpowiedniego oświetlenia basenowego oraz dodatkowych atrakcji, takich jak fontanny, kurtyny wodne czy wodospady.

Zatem basen hotelowy powinien być czysty i atrakcyjny dla użytkowników, nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Jeżeli zastanawiasz się nad możliwością stworzenia hotelu z pływalnią, skontaktuj się ze specjalistą, który przygotuje projekt basenu i profesjonalnie zajmie się jego budową.

śr. ocena 5 / głosów 1