Co powinno się znaleźć w komfortowym pokoju hotelowym?

Gdy wybieramy się na dłuższy urlop lub planujemy krótki wyjazd do innego miasta, stajemy przed wyzwaniem znalezienia noclegu. „Wyzwaniem”, bo ofert jest wiele, więc  tym łatwiej wybrać tą niewłaściwą i zostać niemiło zaskoczonym niskim standardem hotelu. Czasami kuszą nas niskie ceny, w których jednak jak się później okazuje, zawarty jest pokój poniżej naszych oczekiwań. Dlatego warto sprawdzić wszystko przed dokonaniem rezerwacji.

pokoj hotelowy

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim szukajmy hotelu w dogodnej dla nas lokalizacji. Jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani, a hotel ma być naszą „bazą wypadową”, powinien znajdować się w miejscu dobrze skomunikowanym z resztą miasta. Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju – szukajmy hotelu za miastem.

Drugą, bardzo ważną rzeczą jest wybranie takiego hotelu, który dysponuje restauracją, np. hotel Solec. Ale to nie wszystko! Zazwyczaj na stronie internetowej hotelu możemy sprawdzić menu serwowane przez tą restaurację. I tu warto zweryfikować, czy nam ono odpowiada i czy ceny są w naszym zasięgu.

Jak wybrać pokój?

To, co powinno być dla nas najważniejsze to standard i wyposażenie pokoju. Na początek zastanówmy się, czy zależy nam na dużym łożu małżeńskim czy na dwóch oddzielnych łóżkach (w przypadku pokoju dwuosobowego). Komfortowy pokój hotelowy powinien być wyposażony w indywidualną łazienkę z prysznicem (wejście z pokoju, nie z korytarza). Dodatkowo, w pokoju powinna znajdować się szafa, w której będziemy mogli rozłożyć ubrania z walizki, biurko, na wypadek gdybyśmy chcieli np. skorzystać z laptopa. W standardzie pokoju powinien znaleźć również się telewizor, szafka nocna oraz przynajmniej jedno lustro. Jeśli planujemy korzystać z internetu, warto dowiedzieć się, czy hotel oferuje darmowe wi-fi dla swoich gości.

Wyjazd z dzieckiem

Jeśli wyjeżdżamy z naszą pociechą, dowiedzmy się koniecznie czy istnieje możliwość dostawienia dodatkowego łóżka do naszego pokoju oraz z jaką ewentualną opłatą się to wiąże. Poza tym, zwróćmy uwagę na to, czy hotel zapewnia dzieciom miejsce zabaw.