Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną nad morzem?

Imprezy integracyjne to ważne wydarzenia w życiu każdej, nawet małej firmy. Dla pracowników oznaczają one świetną okazję, by spędzić ze sobą nieco więcej czasu w oderwaniu od obowiązków służbowych, z kolei dla kierownictwa – spore wyzwanie organizacyjne. Szczególnie trudne jest przygotowanie imprezy wyjazdowej. W pierwszej kolejności należy zdecydować, gdzie powinna odbyć się impreza – w poniższym tekście znajdziemy argumenty za wyjazdem na polskie morze.

Łatwość organizacji

Z punktu widzenia organizatorów imprezy – szefostwa firmy lub działu kadr – obranie kierunku na morze jest bardzo dogodną decyzją. Na wybrzeżu rozlokowanych jest wiele miejscowości, w których działa mnóstwo różnego rodzaju ośrodków wypoczynkowych. Największą popularnością cieszy się oczywiście Trójmiasto – Sopot, Gdańsk oraz Gdynia. To właśnie tutaj przybywa najwięcej turystów pragnących skosztować uroków Bałtyku, a zatem siłą rzeczy aglomeracja musi dysponować bogatą bazą noclegową. Wiele spośród tutejszych obiektów dysponuje dobrze wyposażonymi salami konferencyjnymi, które można wykorzystać, jeśli planowana impreza ma przybrać charakter szkoleniowo-integracyjny.

W naszym hotelu znajduje się siedem klimatyzowanych sal konferencyjnych – mówi przedstawiciel Hotelu Orle*** w Gdańsku – które łącznie dają ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni. Największa z nich zajmuje ponad połowię tej sumy – aż 280 metrów, wygodnie pomieścić się w niej może nawet 320 osób.

Mnogość atrakcji

Polskie morze to nie tylko kąpiele w zimnej wodzie i wylegiwanie się na plaży. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że w nadbałtyckim klimacie pogoda potrafi zmieniać się z godziny na godzinę, dobrze jest zatem mieć opcje awaryjne, na wypadek, gdyby impreza na plaży ze względu na niekorzystne warunki nie mogła się odbyć. W Trójmieście znajdziemy wiele innych atrakcji, zarówno dla osób preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu, jak i tych lubiących poznawać nowe miejsca.

Pobyt dla zdrowia

Co prawda imprez integracyjnych nie organizuje się w trosce o zdrowie pracowników, lecz aby pogłębić więzi między nimi. Mimo to warto pamiętać, że nawet krótki, weekendowy wyjazd na morzem przynosi ogromne korzyści dla kondycji organizmu. Wszystko dzięki korzystnemu mikroklimatowi – nadbałtyckie powietrze jest bardzo bogate w jod, pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, czyli gruczołu odpowiedzialnego za produkcję hormonów regulujących metabolizm, pracę układu mięśniowego nerwowego oraz krążenie. Skąd w nadmorskim powietrzu tyle jodu? Wszystko to zasługa tzw. aerozolu morskiego, czyli drobinek wody wzbijających się w powietrze w wyniku ruchu fal. Dzięki temu jod zawarty w wodzie morskiej przedostaje się do atmosfery. Pracownicy co prawda mogą nie być świadomi korzystnego wpływu jodu na ich organizm, nie ma to jednak znaczenia – im zdrowsi pracownicy, tym lepiej radzą sobie ze swoimi obowiązkami służbowymi. Ostatecznie firma również na tym zyskuje.