Dzielnica Bielany w Warszawie – atrakcje dla przyjezdnych

Obecnie wakacje w Polsce stają się coraz bardziej popularne, a w związku z tym turyści poszukują coraz to nowszych miejsc, oferujących szereg atrakcji. Podróżni zaczynają nudzić się oczywistymi destynacjami i pragną odkrywać nowe miejsca, które mają im do zaoferowania rzeczy niezwykłe. Jednym z takich miejsc są warszawskie Bielany. Co wyjątkowego możemy robić w jednej ze stołecznych dzielnic?

park linowy

Najlepsze atrakcje na Bielanach

Niedoceniane często Bielany, mają do zaoferowania atrakcje niemalże dla każdego. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy historii, czy zakochane pary znajdą tam coś dla siebie. Podczas wakacyjnego wyjazdu do Warszawy, każdy rodzic ze swoją pociechą powinien koniecznie wybrać się do Parku Linowego przy ulicy Gwieździstej. Dzieci pod opieką instruktorów spędzą w tym miejscu aktywnie czas, podczas gdy rodzice będą mogli podziwiać piękno Bielańskiego lasu. Oczywiście tak jak w całej Warszawie, na Bielanach nie brakuje również świetnych lokali i kawiarni, w których można spędzić czas.

Decydując się na spędzenie krótkiego urlopu warto wybrać nocleg w pobliżu wszystkich atrakcji dzielnicy, z którego jednocześnie w łatwy i szybki sposób można dotrzeć do centrum miasta. WawaBed and Breakfast jest jednym z lepszych noclegów w okolicy pod tym względem, ponieważ położony jest w okolicach parku Kępa Potocka oraz umożliwia łatwy i szybki dojazd na Stare miasto komunikacją miejską.

Nieoczywiste Bielany

Bielany to miejsce, gdzie natknąć można się na mniej oczywiste atrakcje. Jedną z nich, zwłaszcza dla fanów boksu, jest KnockOutGym, gdzie trenują gwiazdy światowego boksu, między innymi Krzysztof ,,Diablo” Włodarczyk. Również dla miłośników natury nie brakuje atrakcji – piękny, obszerny las Lindego oraz las Bielański, to raj dla osób ceniących sobie spokój na łonie przyrody. Natomiast jeśli jesteś fanem historii lub szukasz inspirujących miejsc do sfotografowania, nie możesz trafić lepiej. Na ulicach Płatniczej, Szaflarskiej oraz Cegłowskiej znajdziesz lampy gazowe zachowane od lat 30. XX wieku, które przenoszą w inny wymiar i tworzą świetny klimat podczas spokojnego, wieczornego spaceru.

Ponadto dla wielu osób atrakcją samą w sobie mogą być pokoje noclegowe na Bielanach, które często są bardzo nowoczesne i zachęcają do spędzania w nich czasu. Dzięki temu dla podróżnych mogą okazać się świetną odmianą od codzienności i świetnym miejscem na odpoczynek. Wiele osób wybierając cel podróży, kieruje się właśnie standardem miejsca noclegowego, a Bielany łączą w sobie spokojną okolicę, wiele atrakcji i jedne z ciekawszych obiektów noclegowych w Warszawie.

śr. ocena 0 / głosów 0