Funkcje zegarków przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie

Klasyczny zegarek to nie tylko przyrząd do odmierzania czasu, ale też niebanalny element biżuterii, który zawsze wypada nosić zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Niestety, elegancka biżuteria zazwyczaj nie ułatwia aktywności fizycznej, a nawet może przeszkadzać. W jaki sposób znaleźć kompromis, który pozwoli nam cieszyć się z wygody i komfortu psychicznego, jaki daje nam kontrola czasu podczas uprawiania sportu?

zegarki sportowe

Dzisiejsze zegarki dla sportowców to nie tylko wygodne wersje zwykłych czasomierzy – przekonuje nasz rozmówca z firmy Demus. Osoby szczególnie aktywne mogą sięgać po zegarki, które nie tylko nie będą przeszkadzać w uprawianiu sportu, ale też staną się ważnym urządzeniem wspierającym trening.

Inny wymiar mierzenia czasu

Podstawową funkcją, którą może zaoferować nam zegarek jest możliwość super dokładnego mierzenia czasu pokonywanych dystansów. Wzbogacenie zwykłych zegarków opcją timera i stopera jest najbardziej oczywistym udoskonaleniem, jakiego możemy się podziewać po urządzeniu, które z założenia służy odliczaniu czasu.

Nowoczesne zegarki z elektronicznym stoperem odmierzającym czas z dokładnością do 0.01 sekundy docenią przede wszystkim lekkoatleci, w tym głównie biegacze. Funkcja timera, czyli odliczanie wyznaczonego odcinka czasu do zera i sygnalizowanie jego upływu alarmem, to wynalazek przydatny nie tylko w kuchni – timer docenią amatorzy sportów siłowych, ćwiczący z ciężarami lub masą własnego ciała, którzy wykonują powtórzenia w seriach ograniczonych czasowo.

Zegarki do zadań specjalnych

Podczas gdy bieganie, czy ćwiczenie na siłowni nie muszą stanowić zagrożenia dla zegarka, sporty wodne już zdecydowanie mogą mu zaszkodzić. Dla amatorów sportów wodnych bardzo ważne jest, by zegarek prezentował wystarczającą klasę wodoszczelności. Urządzenia oznaczone symbolem WR50 nadają się już co prawda do pływania w basenie, jeśli jednak planujesz nurkować, sięgnij po zegarek o klasie co najmniej WR100 – mówi ekspert ze sklepu Modny-Zegarek.

Czego jeszcze możemy wymagać od sportowych zegarków? Osoby aktywne po zmroku, np. nocni biegacze czy skaterzy, z pewnością ucieszą się z podświetlanej tarczy. Bez względu na uprawianą dyscyplinę ważna jest też odporność na uszkodzenia mechaniczne i rzecz tak banalna, jak materiał, z którego wykonane są pasek oraz klamra. Na dobrej jakości zegarki dla aktywnych możesz liczyć zazwyczaj sięgając po markowe urządzenia firm specjalizujących się w wyposażeniu dla sportowców. Bardzo praktyczne, wytrzymałe, a zarazem piękne zegarki znajdziesz w linii Pumy, Lacoste, Lorus czy Timberland.