Hotelowe spa, czyli relaks dla ciała i ducha

Decydując się na pobyt w hotelu ze spa, możemy spodziewać się dużej dawki relaksu, ciszy i spokoju w komfortowych warunkach. Nic więc dziwnego, że taki sposób spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularny. Spa to korzyści płynące zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. Basen, masaże, sauna czy łaźnie – strefy relaksu w hotelach tylko czekają na odwiedziny osób zmęczonych i spragnionych odpoczynku.

Hotelowe spa

Odpoczynek od codzienności

Niezależnie od tego, czy planujemy dłuższy wyjazd, czy tylko kilkudniowy bądź weekendowy wypad, warto postawić na nocleg w hotelu, który ma w ofercie strefę spa. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy przepracowani, przytłoczeni obowiązkami i zabiegani, abyśmy poczuli się prawdziwie zregenerowani, odpoczynek musi być efektywny. Dzięki wizycie w hotelu spa, ten cel jest łatwiejszy do osiągnięcia. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, unikamy bieganiny od basenu do gabinetu masażu, położonych np. w różnych częściach miasta. Można zaryzykować stwierdzenie, że dzięki dostępowi do wielu opcji w jednym miejscu, łączymy kilka wyjazdów w jeden – odpoczywamy, ale i atrakcyjnie spędzamy czas.

Dodatkowym atutem hoteli spa jest ich położenie. Zazwyczaj znajdują się one w malowniczych okolicach, z dala od codziennego zgiełku i hałasu. Po aktywnym dniu, zwiedzaniu miasta, podziwianiu malowniczych krajobrazów – popołudnia i wieczory spędzamy w hotelowym basenie, korzystamy z sauny czy masażu. Obok obleganych hoteli w górach czy nad morzem, możemy skorzystać z ofert w równie malowniczych, a o wiele spokojniejszych okolicach, np. hoteli spa na Podlasiu. Jak mówi przedstawiciel Hotelu Supraśl:

– Na ofertę spa w hotelu Supraśl decydują się przede wszystkim osoby, które chcą na łonie natury odpocząć od miejskiego zgiełku. Nie tylko mogą skorzystać z atrakcji oferowanych przez sam obiekt, ale także nacieszyć się piękną okolicą.

W zdrowym ciele zdrowy duch

To zdanie nie jest tylko frazesem, powtarzanym nam często w dzieciństwie przez rodziców czy nauczycieli na lekcjach wychowania fizycznego. Stwierdzenie to jest aktualne przez całe nasze życie – dbając o swoje ciało poprawiamy swoje samopoczucie. Sama nazwa „spa” wywodzi się od łacińskiego sformułowania „sanus per aquam”, czyli „zdrowie dzięki wodzie” i to na wodzie właśnie opierają się działania w spa. Basen, hydromasaże, bicze wodne, sauna czy łaźnia parowa – korzystanie z tych zabiegów, to gwarancja oczyszczenia ciała, wsparcia krążenia krwi, odporności, poprawy wyglądu i zdrowia skóry, rozluźnienia napiętych mięśni. Dodajmy relaksujące masaże i zabiegi na twarz i ciało, np. z wykorzystaniem czekolady czy borowiny, a zadbamy o siebie dosłownie od stóp do głów. Nawet w ciągu jednego weekendu w hotelu ze spa odpoczniemy lepiej, niż podczas tygodnia zwykłego leżakowania na plaży.

Dzięki wizycie w hotelu spa nasz wyjazd jest nie tylko oderwaniem myśli od codziennych obowiązków i pracy, ale także przyjemnością i relaksem dla naszego ciała.

śr. ocena 5 / głosów 1