Idealny pomysł na małe wesele? Zorganizuj przyjęcie w górach

Tradycyjne wesela powoli odchodzą do lamusa. Coraz mniej nowożeńców decyduje się na czasochłonną, kosztowną i bardzo stresującą organizację imprezy na sto i więcej osób. Zamiast tego młode pary wolą poświęcić czas na przygotowanie wyjątkowej uroczystości, która pozwoli im naprawdę zapamiętać dzień ślubu jako jedyny w swoim rodzaju. Jednym z pomysłów na takie świętowanie jest wyjazd w góry.

Wesele z pomysłem

Nowocześni nowożeńcy bardzo rzadko decydują się na wielkie i huczne wesela, na które trzeba zaprosić wszystkich, nawet słabo znanych członków dalekiej rodziny – zauważa nasz rozmówca z Zajazdu Na Kępie w Ustroniu.

Dzisiejsze śluby mają znacznie bardziej kameralny charakter i organizowane są przede wszystkim dla samej młodej pary oraz osób najbliższych sercom młodych małżonków.

Bardzo dużą zaletą skrócenia listy gości jest zwiększenie możliwości sposobu organizacji wesela. Przyjęcia nie trzeba już wydawać tam, gdzie najwygodniej będzie dojechać największej części rodziny. Małą grupę świadków tego ważnego dnia łatwo przekonać do podróży w bardziej malownicze miejsca, np. w góry.

Dlaczego wesele w górach?

Polskie góry mają szerokie grono wielbicieli, którzy wracają na szlaki przynajmniej raz do roku. Takich osób nie trzeba długo przekonywać do pomysłu zorganizowania tu swojego przyjęcia weselnego. Amatorzy górskich krajobrazów doskonale wiedzą, że nawet będąc tu tylko przejazdem, masz szansę nacieszyć oczy wspaniałymi widokami, pooddychać świeżym powietrzem i „naładować baterie” na długi czas.

Pary, które planują ślub w czasie zimy, mają dodatkowy powód do organizacji wesela w górach. Gwoździem programu przyjęcia zamiast oczepin może stać się romantyczny kulig, a zwykłe poprawiny można zastąpić szaleństwami na stoku. Taka alternatywa dla tradycyjnego wesela jest znacznie przyjemniejsza, ciekawsza i… zdrowsza.

W miesiącach miejscowa przyroda zachwyca bogactwem odcieni zieleni, a tętniąca życiem natura napawa miłością do życia. A zatem również w tym czasie wesele w górach jest dobrym pomysłem. Ciekawą propozycją jest organizacja wesela na świeżym powietrzu. Przygotowaniem takich imprez zajmują się już niektóre ośrodki wypoczynkowe, takie jak Zajazd na Kępie w Ustroniu, dysponujący własnym, pięknym i przestronnym ogrodem.

Planując przyjęcie weselne w górach, musimy oczywiście pamiętać o wyborze dobrego lokalu, który zapewni nie tylko świetne menu, ale również pokoje noclegowe dla gości. Dowiedz się, czy właściciel lokalu może pomóc ci przy wyborze muzyki, wystroju sali weselnej oraz ciast i tortu. Taka pomoc jest szczególnie ważna podczas organizacji imprezy na odległość, dlatego zdecydowanie warto z niej skorzystać.