Jak nabyć własny apartament nad morzem?

Apartamenty pod cele inwestycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Do naszego kraju z roku na rok przybywa coraz więcej turystów, w związku z czym wynajem krótkoterminowy pozwala na szybki zwrot inwestycji. Jak nabyć własny apartament nad morzem, na jaką miejscowość się zdecydować oraz dlaczego jest to opłacalne? Przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania!

Choć pogoda nie zawsze dopisuje co roku nad polskie morze przybywają miliony turystów. Jest to popularne miejsce odpoczynku nie tylko w okresie letnim, ale również podczas długich weekendów, na przykład majówki. Z tego względu inwestycja we własny apartament nad morzem może być niezwykle opłacalna.

Kupno apartamentu pod cele inwestycyjne

Wizja zwrotu inwestycji na poziomie 7-8% jest niezwykle kusząca, jednak do zakupu apartamentu na wynajem warto podejść z głową. Przede wszystkim najlepiej, jeśli mamy wolną gotówkę, którą i tak chcemy gdzieś ulokować. Oczywiście możliwe jest również skorzystanie z kredytu hipotecznego, jednak wówczas inwestycja staje się bardziej ryzykowna – może okazać się, że zarobi na tym jedynie bank. Dodatkowo cała procedura trwa również dłużej. Zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz przeanalizowanie sytuacji może trwać nieraz dłużej niż miesiąc.

Jeśli jednak zakup apartamentu odpowiada naszym możliwościom finansowym warto zdecydować się na taką formę inwestycji. Zwłaszcza, że to nie tylko sposób na łatwy zysk, ale również własne mieszkanie nad morzem i możliwość korzystania zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Warto jednak dokładnie przeanalizować sytuację oraz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak opłata za media, czynsz, a także konieczność sprzątania czy administrowania rezerwacjami, jeśli nie będziemy w stanie wykonywać tego samodzielnie.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Agenci nieruchomości mawiają, że podczas zakupu mieszkania ważne są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Jest w tym ziarno prawdy – w przypadku apartamentów na wynajem dla potencjalnych gości liczy się głównie bliskość atrakcji. Dlatego też poszukując idealnego miejsca nad morzem warto zwrócić uwagę nie tylko na bliskość plaży, ale także obecność dodatkowych atrakcji. Jak już wspomnieliśmy pogoda nie zawsze sprzyja – a bliskość strefy SPA&Wellness, basenu, gabinetu kosmetycznego lub sali fitness sprawi, że nawet podczas niesprzyjającej pogody goście nie będą zmuszeni do pozostania w apartamencie. To z pewnością będzie dodatkowy czynnik, który przekona ich do zarezerwowania noclegu właśnie w naszym apartamencie.

Jak znaleźć takie miejsce? Doskonałą lokalizacją może poszczycić się Pobierowo w zachodniopomorskim, które znajduje się kilkadziesiąt metrów od piaszczystych plaż, sosnowych lasów, w cichej i spokojnej okolicy. Ośrodek wypoczynkowy Grand Laola SPA, który posiada również apartamenty na sprzedaż oferuje wszystkim gościom nocującym w apartamencie dostęp do basenu, SPA, gabinetu kosmetycznego, placu zabaw i kącika zabaw dla dzieci. Nie da się ukryć, że to niezwykle atrakcyjna oferta i gwarancja pełnego obłożenia nie tylko w sezonie letnim.

Czy zakup własnego apartamentu nad morzem jest opłacalny?

Oczywiście każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, jednak zakup apartamentu jest inwestycją stosunkowo bezpieczną. Dodatkowo z pewnością przynosi większe zyski niż lokaty bankowe lub inne formy pomnażania kapitału. Własny apartament to również inwestycja przyszłościowa, ponieważ może on służyć również jako pierwsze mieszkanie dla naszych dzieci lub jako spokojne miejsce do życia na emeryturze. Ponieważ apartament jest naszą własnością w każdej chwili możemy zdecydować się na jego sprzedaż. W związku z wciąż rosnącą ceną mieszkań jest szansa, że na sprzedaży nie stracimy, a być może nawet zyskamy.

śr. ocena 0 / głosów 0