Jak wybrać lokalizację apartamentu na wakacje?

Kluczowym elementem udanych wakacji jest doskonała lokalizacja obiektu noclegowego. Można wybierać spośród hosteli, hoteli i apartamentów, a każdy z nich kusi atrakcyjną lokalizacją. Co to tak naprawdę oznacza? Czym powinno się charakteryzować idealne miejsce na spędzenie wakacji? Lepiej skorzystać z hotelu czy apartamentu? Wszystkie te wątpliwości rozwiewamy poniżej.

wakacje-nad-morzem

Dlaczego warto zdecydować się na apartament zamiast hotelu?

Osoby planujące wakacje stoją przed nie lada dylematem. Jeśli zdecydują się już na jakieś miejsce, muszą wybrać, gdzie chcą nocować. To ważny wybór, bo od komfortu pokoju, udogodnień oraz skomunikowania i odległości od atrakcji turystycznych zależy to, czy urlop spędzimy owocnie.

Co lepsze? Hotel czy apartament? Jesteśmy przekonani, że ten drugi wariant ma mnóstwo zalet. Ale nie będziemy Was o tym przekonywać – znacznie lepiej zrobi to bowiem jeden z gości UNO Apartments w Gdańsku:

Od kilku lat korzystam z apartamentów zamiast z hoteli. To, co cenię szczególnie, to swoboda, jaką daje mi niezależny lokal do mojej wyłącznej dyspozycji. Osobiście nie lubię być obsługiwany, cenię samodzielność, nie przepadam też za dostosowywaniem się do hotelowych grafików śniadań. W hotelu czuję się jak gość. Ma to swoje zalety, ale wolę czuć się jak w domu, czyli swobodnie – a to zapewnia mi apartament. Śpię tak długo, jak chcę, gotuję sobie posiłki, na jakie mam ochotę, i jestem w stu procentach panem swojego czasu na urlopie.

Apartamenty nad morzem – najlepsze lokalizacje

Apartamenty to kusząca opcja dla osób, które podobnie jak nasz rozmówca cenią swobodę. Nie chcemy jednak spędzić całych wakacji w apartamencie! To, co się liczy, to atrakcje turystyczne, a te powinny być na tyle blisko, aby dotarcie do nich nie okazało się całodniową wyprawą, podczas której bardziej się zmęczymy, niż wypoczniemy. Dlatego warto zwrócić uwagę na lokalizację apartamentu. Przyjrzyjmy się temu, co „atrakcyjna lokalizacja” oznacza w kontekście apartamentów w Gdańsku.

UNO Apartments przygotowało dla swoich gości 16 apartamentów zlokalizowanych różnorodnie, ale zawsze interesująco i dogodnie. Mieszczą one od 2 do 7 osób, można więc wybrać się do Gdańska wraz ze znajomymi lub rodziną albo przeciwnie – znaleźć cichy kącik dla dwojga czy też spędzić urlop w doborowym towarzystwie – swoim własnym.

Niektóre apartamenty ulokowane są w centrum miasta, inne na obrzeżach. Nie brakuje też lokali nad samym morzem. Atrakcje, przy których znajdują się apartamenty UNO, to m.in.:

  • Fontanna Czterech Kwartałów,
  • Bazylika Mariacka,
  • Wyspa Spichrzów,
  • Muzeum II Wojny Światowej,
  • Wojskowy Cmentarz Francuski,
  • główne ulice handlowe miasta.

Wszystkie apartamenty odznaczają się doskonałym skomunikowaniem z najważniejszymi dla urlopowiczów częściami miasta. Dojazd nie pochłonie całego dnia, a w wiele miejsc uda się dotrzeć pieszo, po drodze zwiedzając lub robiąc zakupy w najbardziej atrakcyjnych rejonach Gdańska.

śr. ocena 5 / głosów 6