Kierunek Łeba, czyli wakacje nad polskim morzem

Większość Polaków wciąż decyduje się na wakacje nad polskim morzem lub w innym atrakcyjnym miejscu w kraju. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie urlopu w jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce. Łeba to wiele atrakcji, wspaniała plaża i rejsy statkami. Łeba, czyli wakacje w Polsce W zeszłym roku, według raportu Mondial Assistance, 73% Polaków zdecydowało […]

wakacje-nad-morzem-Leba

Większość Polaków wciąż decyduje się na wakacje nad polskim morzem lub w innym atrakcyjnym miejscu w kraju. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie urlopu w jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce. Łeba to wiele atrakcji, wspaniała plaża i rejsy statkami.

Łeba, czyli wakacje w Polsce

W zeszłym roku, według raportu Mondial Assistance, 73% Polaków zdecydowało się spędzić urlop w kraju. Nic dziwnego, w Polsce jest wiele urokliwych miejsc, ale tylko nad Bałtykiem można zjeść aż tak pyszną rybę lub niezastąpione gofry z bitą śmietaną i owocami czy szukać bursztynów na plaży. Medialny szum wokół zagrożeń panujących za granicą może odstraszać turystów.

Przedstawiamy jeden z najlepszych kierunków na polskim wybrzeżu, a mianowicie Łebę. Liczne atrakcje, duża i piaszczysta plaża, kolorowe uliczki z rybackimi domkami przyciągają tu turystów co rok. To świetne miejsce dla osób młodych, które nie będą narzekać na nudę, a także całych rodzin z dziećmi.

Rejsy i szlaki turystyczne

Ze względu na marinę jachtową i port rybacki oraz turystyczny z Łeby można wypłynąć na morze, np. by podziwiać zachód słońca. Turyści mogą także skorzystać z bogatej oferty rejsów po jeziorze Łebsko ekologicznymi statkami wyposażonymi w elektryczny napęd. Dla fanów wędkarstwa, Łeba przygotowała 10-godzinne rejsy jachtem w poszukiwaniu dorszów.

W Łebie rozpoczyna się wiele szlaków turystycznych, a najdłuższy z nich ma 68 kilometrów. To świetna okazja do obserwacji przyrody, zabytkowych budynków i na odwiedzenie wieży widokowej na wzgórzu Rowokół.

A jeśli pogoda nie dopisze…

Rezygnacja z atrakcji znajdujących się na świeżym powietrzu ze względu na nieprzyjazną aurę nie oznacza, że w Łebie nie ma co robić. Przez nieprzewidywalną pogodę nad Bałtykiem warto wybrać się do sprawdzonego hotelu, takiego jak Dom Wypoczynkowy Stratos, w którym można skorzystać z bogatej oferty odnowy biologicznej. Sauna, baseny, zabiegi na ciało i twarz – to świetna okazja na relaks i oderwanie się od rzeczywistości. Poza SPA nie trzeba się także martwić o jedzenie, w hotelu serwują pełne wyżywienie.

Coś dla dzieci

Rodziny wraz z dziećmi na pewno nie będą się nudzić w Łebie. Znajduje się tutaj oceanarium 3D, Muzeum Motyli i park linowy. Najmłodsi mogą cieszyć się podróżą bajkową kolejką. Kolejną atrakcją jest naturalny labirynt dla osób z dobrą orientacją w terenie.

Na uboczu Łeby znajduje się park rozrywki wraz z torem gokartowym. Wakacje nad Bałtykiem to także okazja do odwiedzenia wydm ruchomych w Słowińskim Parku Narodowym, znanych w całej Polsce, które powstały przez akumulację piasku przez fale morskie na brzeg. Mają od 30 do 40 metrów wysokości i można wybrać się tam meleksem, wspomnianą kolejką bajkową z centrum miasta albo statkiem, z którego świetnie widać panoramę wydm. Po drodze warto odwiedzić wyrzutnię rakiet na poligonie z 1940 roku, a dalszą trasę pokonać wędrując przez las.