Kompletowanie sprzętu gamingowego. Na co zwrócić uwagę?

Kupno dobrego komputera lub wybranie właściwej konsoli do gier to niejedyne elementy wyposażenia każdego szanującego się gracza. Dla zwiększenia poziomu rozrywki oraz realizmu gry, niezbędne jest także zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt gamingowy. Wybór konkretnych akcesoriów zależy przede wszystkim od tego, czy wolimy grać na komputerze, czy na konsoli oraz od tego, w jakie gry najczęściej gramy. W naszym artykule przedstawiamy najczęściej stosowany sprzęt gamingowy.

sprzęt gamingowy

Gamepady, joysticki i wolanty

Absolutnie podstawowy rodzajem sprzętu gamingowego są akcesoria służące do sterowania grami. Większość zaprawionych w bojach graczy, w zależności od tego, czy wolą grać w platformówki, gry FPP czy może latać samolotami, wybiera gamepady, joysticki lub wolanty do gier. Oczywiście obecnie w sklepach i sklepach internetowych dostępnych jest bardzo wiele rodzajów wszystkich tych akcesoriów. Wybór tego najbardziej optymalnego dla nas rozwiązania w dużym stopniu jest subiektywny i zależy od tego, jakim padem czy jakim joystickiem jest nam po prostu najwygodniej grać. Wpływ na to ma ich waga oraz wyprofilowanie. Wszystkie jednak wskazane akcesoria do sterowania w grach powinny posiadać odpowiednią ilość klawiszy.

W przypadku gamepadów istotne będzie także to, czy wybierzemy pad bezprzewodowy, czy na kablu.

Klawiatury i myszki gamingowe

W przypadku osób, które najbardziej lubią grać na komputerze, niezwykle istotnym elementem jest wybór odpowiednich akcesoriów wskazujących, czyli klawiatury oraz myszki. Producenci sprzętu gamingowego mają w swoich ofertach bardzo dużo rodzajów klawiatur i myszek przeznaczonych dla graczy, które w znaczący sposób ułatwiają grę.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca ze sklepu z akcesoriami dla graczy MiniDo: Najczęstszym wyborem wśród graczy są charakteryzujące się bardzo dużą wygodą i trwałością klawiatury mechaniczne lub nieco tańsze klawiatury membranowe. Jeśli zaś chodzi o myszki komputerowe to od lat już gracze, w zależności od tego, czy wolą gry bardziej statyczne, czy dynamiczne, wybierają myszki laserowe lub myszki optyczne. Wszystkie gamingowe urządzenia wskazujące, oprócz wysokiej funkcjonalności, charakteryzują się także oryginalnym i atrakcyjnym wyglądem.

Kierownice do gier

Niezależnie od tego, czy jest się graczem komputerowym, czy korzysta się z konsoli do gier, jeżeli jednocześnie jest się fanem gier wyścigowych, absolutnym „must have” są znacznie zwiększające rozrywkę kierownice do gier! Zakup odpowiedniej do swoich potrzeb kierownicy znacznie zwiększy realizm gry i pozwoli na pełne wykorzystanie wszystkich możliwości przygotowanych przez ich twórców. Obecnie mamy bardzo wiele możliwości wybory kierownic do gier. Możemy kupić samo „kółko” lub kierownicę wraz z zestawami pedałów, hamulcem ręcznym, a nawet z dźwignią zmiany biegów. Wybór zależy tylko od nas!

Słuchawki z mikrofonem do gier internetowych

W przypadku graczy, którzy uwielbiają grać w gry multiplayer, niezbędnym sprzętem gamingowym są także słuchawki z mikrofonem. Dzięki nim w trakcie gry można łatwo porozumiewać się ze współgraczami, a dodatkowo nie umkną nam żadne dźwięki z gry. I w tym przypadku gracze mają do wyboru przynajmniej trzy możliwości/rodzaje słuchawek z mikrofonem. Mogą wybrać:

  • Słuchawki otwarte – Nie izolują dźwięku z otoczenia gracza, dzięki czemu w trakcie gry słyszy się zarówno odgłosy gry, jak i ze swojego otoczenia. Wadą tego typu słuchawek jest to, że kiepsko się sprawdzają w głośnych pomieszczeniach oraz to, że dźwięki z gry są przy ich stosowaniu słyszane także przez osoby znajdujące się obok w pokoju.
  • Słuchawki zamknięte – Całkowicie wyciszają odgłosy otoczenia, dzięki czemu można się skupić na grze. Jednocześnie jednak wpływa to także na szybkie męczenie słuchu.
  • Słuchawki półotwarte – Połączenie zalet słuchawek otwartych i zamkniętych. Słuchawki półotwarte po prostu delikatniej izolują graczy od otoczenia.

Fotele gamingowe

Na koniec zostawiliśmy najbardziej innowacyjne rozwiązanie dla graczy, czyli wygodne fotele gamingowe. Każdy fotel dla gracza odznacza się bardzo ciekawym wyglądem oraz, co równie istotne w przypadku osób, które każdego dnia spędzają przynajmniej po kilka godzin na grze, bardzo dużą wygodą i ergonomią. Fotele gamingowe w trakcie gry chronią kręgosłup gracza.

Fotel gamingowy to oczywiście także wygoda gry. Dobrej jakości fotel dla gracza ma możliwość umieszczenie wszystkich wskazanych wyżej akcesoriów gamingowych.

śr. ocena 5 / głosów 1