Najciekawsze atrakcje wodne w basenie

Basen w ogrodzie to jedna z najlepszych atrakcji, jakie możemy zafundować sobie i swojej rodzinie. Każdego lata staje się on domowym centrum rozrywki, jednak aby nieco urozmaicić czas w nim spędzany, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria. Dzięki nim zabawa będzie jeszcze lepsza, a relaks jeszcze pełniejszy.

Przeciwprąd basenowy

Przeciwprąd basenowy jest wybawieniem dla wszystkich, którzy uwielbiają pływać sportowo, jednak ich ogrodowy basen jest zbyt krótki, by mogli przeprowadzić intensywny trening bez wielokrotnych nawrotów. Jego zadaniem jest generowanie – zgodnie z nazwą – silnego, jednostajnego prądu wody, który pływak musi pokonać. Dzięki niemu możliwe jest pływanie z maksymalną wydajnością, ale bez zmiany swojego położenia w basenie – przeciwprąd pełni zatem rolę swego rodzaju wodnej bieżni. Na rynku znajdziemy sprzęt, który można zawiesić na ścianie basenu, lub zmurować w nią tak, by wszystkie przewody pozostały ukryte. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem pilota, aktualna prędkość prądu prezentowania jest na wyświetlaczu.

Kurtyny i armatki wodne

Oba te urządzenia wyglądają podobnie i pełnią tę samą funkcję. Są to wygięte rury z płaską i podłużną lub wąską i okrągłą końcówką, przez którą wylewa się strumień wody. Wykorzystywane są do wykonywania relaksacyjnego masażu barków i ramion (w przypadku kurtyn) lub masażu punktowego wybranych partii ciała (w przypadku armatek). Niektóre modele posiadają wymienne końcówki, umożliwiające dopasowanie kształtu strumienia do indywidualnych potrzeb użytkownika, ponadto wyposażone są w regulację siły strumienia. Bardziej wyszukane modele kurtyn i armatek wyposażone są w podświetlenie, co czynni z nich dodatkowo bardzo atrakcyjną dekorację basenu.

Fontanny i parasole wodne

Również i te urządzenia są do siebie dość podobne i oba pełnią głównie funkcję estetyczną. Mogą być jednak również przyjemnym urozmaiceniem dziecięcych zabaw w basenie.

Masaże

Zgodnie ze swą nazwą urządzenia te służą do masowania ciała. Generowane przez podwodne dysze bąbelki powietrza uderzają z wybraną siłą wybraną część ciała, rozbijając napięcie mięśniowe i wspomagając relaks. Masaże montowane są w ścianach – specyficzną ich odmianą są gejzery, które umieszczane są w podłodze basenu.

Wiele z opisanych wyżej atrakcji basenowych znajdziemy w ofercie firmy Wodex, która już od 1997 roku specjalizuje się projektowaniem i budową basenów oraz ich wyposażenia.