Niemcy. Najciekawsze atrakcje turystyczne

Kraj naszych zachodnich sąsiadów zwykle traktowany jest jedynie jako obszar tranzytowy na drodze do Francji, Włoch, Hiszpanii i innych europejskich krajów. Mimo to również tutaj znajdziemy mnóstwo miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Oto kilka z nich.

atrakcje turystyczne Niemiec

Europa-Park

Jedno z najsłynniejszych centrów rozrywki w Europie i zarazem największy tego typu obiekt w Niemczech. Zlokalizowany jest w miejscowości Rust, w południowo-zachodniej części Niemiec. Istnieje od 1975 i co roku odwiedza go kilka milionów turystów, mimo że otwarty jest tylko sezonowo. Znajdziemy w nim atrakcje tematycznie nawiązujące do pozostałych krajów europejskich. Najsłynniejsze z nich to kolejki górskie Blue Fire oraz Silver Star.

Romantyczny szlak

Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych tras turystycznych, nazywana czasem również „Romantyczną drogą”. Liczy blisko 400 kilometrów – niemal cała jej długość mieści się w obrębie Bawarii. Romantyczny szlak rozpoczyna się w Würzburgu, kończy zaś w Allgäu, po drodze przebiegając przez liczne, urokliwe miasta i miasteczka.

Szczyt Zugspitze i Wąwóz Partnach

Zugspitze to najwyższy szczyt niemieckich Alp, jego wysokości do 2962 metrów n.p.m, Partnach to z kolei wąwóz, wyżłobiony przez noszącą tę samą nazwę rzekę – jego długość to 702 metry, zaś maksymalna głębokość wynosi 80 metrów. Zarówno szczyt, jak i wąwóz znajdują się w okręgu Garmisch-Partenkirchen.

Brama Brandenburska

Ta licząca 26 metrów wysokości i 65,5 metra szerokości budowla jest tym dla Berlina, czym Wieża Eiffla jest dla Paryża. To właśnie z nią większości turystów kojarzy się stolica Niemiec. Brama została zaprojektowana przez Carla Gottharda Langhansa, jej budowa trwała w latach 1788-1791.

Jezioro Bodeńskie

Znajduje się na granicy Niemiec, Szwajcarii i Austrii, u podnóża Alp – jest trzecim co do wielkości europejskich jeziorem. Nad jeziorem znajdują się miasta Lindau, Konstancja, Friedrichshafen, Uberlingen oraz zamek Meersburg. Dodatkową atrakcją jest Klasztor Reichenau oraz ogrody kwiatowe – znaleźć je możemy na wyspie Mainau.

Mur Berliński

Pozostałości słynnej konstrukcji, która od 1961 dzieliła Berlin na część wschodnią oraz zachodnią. Mur został wybudowany w 1961 roku przez władze NRD – został zburzony dopiero w listopadzie 1989 roku. Liczący 1300 metrów fragment muru powstała East Side Gallery, czyli zbiór obrazów autorstwa ponad 1200 artystów, które ilustrują wydarzenia polityczne ze schyłkowego okresu zimnej wojny

Do tych i wielu innych atrakcji dostać się możemy korzystając z usług firmy Sprint Bus, oferującej przejazdy autobusowe na terenie Polski i Europy.