Noclegi dla grup w górach. Największe wyzwania organizacyjne

Pobyt w górach to doskonały pomysł na wyjazd zarówno latem, jak i zimną. Góry przyciągają nas przede wszystkim pięknymi widokami i niepowtarzalną atmosferą, która panuje wśród mieszkańców. Jednak przed kilkudniowym wyjazdem musimy pomyśleć o noclegu. Co w przypadku, gdy organizujemy wyjazd dla dużej grupy? O czym pamiętać rezerwując noclegi w górach dla większej liczby osób, aby wyjazd był udany?

Niewątpliwie największym wyzwaniem podczas organizacji noclegu w górach jest wybór odpowiedniej lokalizacji, w której się zatrzymamy. I tutaj pojawia się problem, ponieważ im większa grupa, tym więcej preferencji co do miejsca noclegu. Jedni będą woleli hotel, czy też domek z daleka od miasta, blisko górskich szlaków, z kolei inni chętniej zatrzymają się w centrum miasta. Jak wybrnąć z tego dylematu? Jak doradzają specjaliści z Willi Excelsior:

Decydujący powinien być cel wyjazdu. Jeśli mamy zamiar zwiedzać miasto oraz pobliskie atrakcje, to hotel w centrum będzie doskonałym rozwiązaniem. Oszczędzimy tym samym czas na dojazdy, a największe atrakcje będą w zasięgu ręki. Jednak w przypadku wyjazdu nastawionego na zdobywanie górskich szlaków, wybierzmy nocleg w miejscu jak najbliżej położonym od najpopularniejszych szlaków.

Odpowiednia ilość pokoi

Kolejnym wyzwaniem związanym z organizacją noclegów dla grup jest znalezienie miejsca, w którym w tym samym czasie będą dostępne pokoje dla dużej grupy.  O ile grupa liczy 10 osób, o tyle znalezienie pokoi, czy domku jest prostsze. Ale w przypadku, kiedy organizujemy wyjazd dla przykładowo 20 osób, znalezienie noclegu zaczyna być trudniejsze i ciężko wtedy znaleźć wolne pokoje w jednym miejscu. Dlatego też, planując noclegi dla większej liczby osób, powinniśmy rozpocząć poszukiwania obiektu dużo wcześniej, ponieważ góry są miejscem obleganym przez turystów przez cały rok.

Wyżywienie oraz inne udogodnienia

Z pewnością zapewnienie większej grupie osób posiłków może być problematyczne. Ciężko byłoby na własną rękę zorganizować codzienne śniadania dla tak licznej grupy. Z tego powodu wybierając miejsce noclegu, sprawdźmy czy w ofercie hotelu znajdziemy możliwość wyżywienia, a przynajmniej opcję śniadań i obiadokolacji. Pełne wyżywienie będzie zbędne, ponieważ większość czasu z pewnością będziemy spędzać poza hotelem.

śr. ocena 5 / głosów 5