Odargowo – jedno z najatrakcyjniejszych miejsc nad polskim morzem

Wakacje nad Bałtykiem nie muszą kojarzyć się z tanimi pamiątkami i zapachem starego tłuszczu z wszechobecnych smażalni ryb. Wciąż jeszcze można znaleźć nad morzem miejsca, w których da się prawdziwie odpocząć. Takim miejscem jest położone na Kaszubach Odargowo. Rozwój infrastruktury i odnowa okolicznych zabytków czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Obszar czysty ekologicznie

Jednym z największych atutów tej urokliwej miejscowości jest przyroda, która daje wytchnienie od zgiełku miasta. Na terenie Odargowa i roztaczającego się wokół Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oddycha się bardzo wysokiej jakości powietrzem, wolnym od zanieczyszczeń, bogatym za to w korzystny dla zdrowia jod.

Okoliczne atrakcje

Turyści przybywają tu chętnie, ale nie tak licznie jak chociażby do położonych zaledwie 3 km dalej Dębek, do których można w każdej chwili się wybrać, gdyby z jakiegoś powodu znudził nam się niczym niezakłócony relaks wśród odgłosów natury. Atrakcyjnym czynnikiem jest oczywiście piękna, piaszczysta, najszersza w Polsce plaża położona niedaleko zachwycającego rezerwatu Piaśnickie Łąki. Warto też nadmienić, że przy ujściu rzeki Piaśnicy znajduje się jedyna w naszym kraju autoryzowana plaża dla naturystów.

Każdego zaś, kto ma ochotę popluskać się dla odmiany nie w morzu, lecz w jeziorze, z pewnością ucieszy fakt, że z Odargowa jeszcze bliżej niż do Dębek jest nad słynne jezioro Żarnowieckie z kąpieliskiem w miejscowości Lubkowo. Pasjonatom historii polecamy natomiast wycieczkę do Krokowej, gdzie można zwiedzić otoczony fosą zamek z przełomu XIV i XV wieku wraz z otaczającym go pięknym ogrodem, Muzeum Regionalne, a także neogotycki kościół z połowy XIX wieku i nieco starszy, zabytkowy spichlerz.

Aktywny wypoczynek i regeneracja

Nie trzeba jednak wcale ruszać się z samego Odargowa, aby ciekawie spędzić czas. Tutejsze lasy, łąki i wydmy to doskonała sceneria do spacerów, treningów nordic walking albo wycieczek rowerowych. Po wysiłku fizycznym warto zrelaksować się w SPA położonego w Odargowie Centrum Aktywnej Odnowy „Na Wzgórzu”. Oprócz bogatej oferty zabiegów upiększająco-odprężających ośrodek ten dysponuje też basenem, salą gimnastyczną i sauną oraz gabinetem masażu i odnowy biologicznej.