Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar, ale także zdobienia, materiał oraz sposób wykonania biżuterii. Nie możesz liczyć na pomoc ukochanej, stąd też wszystko pozostaje na Twojej głowie. Na szczęście istnieje mnóstwo pomysłów na to, jaki pierścionek wręczyć ukochanej. Sprawdź, jakie wiele masz możliwości!

Zaplanuj kupno pierścionka

Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego musisz stać się na jakiś czas detektywem. Warto rozeznać się w tym, co lubi ukochana: jaką biżuterię nosi, na co zwraca uwagę podczas zakupów u jubilera, jaki styl sobie ceni. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać model, który spodoba się dziewczynie. Warto również porozmawiać z jej siostrą, mamą lub przyjaciółką – one z pewnością będą wiedziały, co zachwyci Twoją przyszłą żonę. Jeśli jest zwolenniczką skromnych rozwiązań, nie decyduj się na pierścionek z wielkim, błyszczącym kamieniem. I odwrotnie: miłośniczka bogato zdobionej biżuterii raczej nie będzie zadowolona z mało okazałej cyrkonii.

Klasyczne kamienie szlachetne

Jeśli Twoja dziewczyna jest tradycjonalistką, możesz zdecydować się na klasyczne rozwiązanie – pierścionek z kamieniem szlachetnym. Postaw na ulubiony kolor ukochanej: czerwony rubin lub zielony szmaragd. Ale jak wiadomo, wszystkie kobiety kochają brylanty – błyszczące diamenty, które dostępne są w wielu odsłonach.

Nowoczesne i skromne

Zwolenniczki minimalizmu zadowolone będą z pierścionka bez dodatkowych zdobień czy kamieni szlachetnych. Obręcz wykonywana ze złota, srebra lub platyny będzie idealna. Natomiast połączenie kruszców to obecnie bardzo modne rozwiązanie – także ze względu na wytrzymałość poszczególnych tworzyw.

Biżuteria rodzinna

Bardzo romantycznym gestem jest podarowanie ukochanej pierścionka po mamie lub babci. To cenna pamiątka, która posiada swoją historię. Oczywiście, biżuterię tego typu podaruj dziewczynie po wcześniejszym uzyskaniu zgody od rodziny. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji.

Zamiast pierścionka – z gustem i pomysłem

Twoja przyszła żona nie nosi pierścionków? Doskonałą alternatywą może być naszyjnik z otwieraną zawieszką. W środku umieść dedykację dla ukochanej lub wspólne zdjęcie. Innym pomysłem jest bogato zdobiona bransoletka. Przypnij do niej zawieszkę w kształcie serca. Pamiętaj, by dzień rocznicy podarować dziewczynie nową zawieszkę – będzie zachwycona!