Rezerwacja apartamentu nad morzem. O co zapytać?

Jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek nad morzem, to obok noclegów w hotelach, hostelach czy pensjonatach coraz popularniejsza staje się opcja pt. wynajem apartamentu. Jedną z jej największych zalet jest niezależność – jak gdybyśmy po prostu przez pewien czas dysponowali własnym nadmorskim mieszkaniem. Aby jednak pobyt w nim nas nie rozczarował, warto podczas dokonywania rezerwacji dopytać o kilka istotnych kwestii.

hotel-nad-morzem

Sporo różnego rodzaju utrudnień może czekać już na wstępie urlopu, kładąc się cieniem na pozostałą jego część. Koniecznie więc poprośmy o wskazówki dojazdu, tak by tuż przy końcu podróży nie błądzić w nerwach po okolicy, w której najprawdopodobniej jesteśmy po raz pierwszy. Spytajmy też na wszelki wypadek, w jakiej odległości od apartamentu znajduje się miejsce odebrania do niego kluczy.

Formalności

Ustalmy ponadto precyzyjnie godzinę ich przekazania i poprośmy o numer kontaktowy do osoby, która będzie na nas czekać. Taka informacja okaże się nieoceniona, jeśli będziemy musieli uprzedzić o spóźnieniu – w drodze wszak tyle się może wydarzyć… Upewnijmy się również, w jaki sposób dokonana ma zostać płatność. Gdy dopiero na miejscu okaże się, że powinniśmy mieć przy sobie więcej gotówki, trzeba jeszcze będzie poszukać bankomatu, zamiast wreszcie rozpocząć długo wyczekiwane wczasy.

Co jest wliczone w cenę

Firmy oferujące wynajem apartamentów, jak choćby ApartInfo, z reguły dbają o to, by znalazły się w nich wszelkie niezbędne sprzęty. Często jednak obecność niektórych przedmiotów z uwagi na indywidualne przyzwyczajenia jest dla nas oczywistością, podczas gdy dla innych urlopowiczów już niekoniecznie. Wypytajmy więc dokładnie, na jakie wyposażenie możemy liczyć – a także jak wygląda kwestia Internetu bezprzewodowego.

Pytanie o to, co właściwie wliczone jest w cenę pobytu, nie powinno zresztą ograniczać się tylko do „zawartości” apartamentu. Jeśli co chwila będziemy natykać się na kolejne, nawet drobne kwoty do zapłacenia (np. opłata klimatyczna, dopłata za późniejsze wymeldowanie), może nas to skutecznie irytować.

Okoliczna infrastruktura

W dysponującym kuchnią apartamencie możemy przygotowywać własne posiłki, jednak w praktyce mało kto traci cenny czas urlopowy na gotowanie. Na pewno warto więc spytać także o okoliczną infrastrukturę gastronomiczną – być może w którymś z zaprzyjaźnionych lokali będziemy mogli liczyć na zniżki. Dobrze jest zrobić też pewne rozeznanie w dostępnych nieopodal atrakcjach, wypożyczalniach sprzętu sportowego czy możliwościach transportu.

Pytania dodatkowe

Ewentualne dodatkowe pytania, jakie należy zadać podczas rezerwacji apartamentu nad morzem, zależą od tego, co może się wydarzyć „po naszej stronie”. Jeśli na przykład chcemy zabrać na wczasy czworonoga, a właściciel obiektu nie wyraża na to zgody – lepiej dowiedzieć się tego wcześniej niż dopiero na miejscu. Jeśli natomiast do samego wyjazdu nie wiemy właściwie, czy nasza nastoletnia pociecha zdecyduje się jednak do nas dołączyć, spytajmy o ewentualną możliwość dostawienia dodatkowego łóżka albo przynajmniej materaca. Na wszelki wypadek.

śr. ocena 5 / głosów 5