Rowy – znakomite miejsce na wczasy nad morzem

Jesteś na etapie poszukiwania miejscowości urlopowej nad Bałtykiem? Jedną z chętniej wybieranych opcji są Rowy. To piękne i obfitujące w wiele atrakcji miasto, ulokowane w malowniczym rejonie w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Czy rzeczywiście warto zaplanować wczasy w Rowach? Udać się tam z „drugą połówką” czy z całą rodziną? Sprawdź, co na Ciebie tam czeka!

wczasy nad morzem

Naturalne atrakcje regionu

Największym atutem Rowów jest położony nieopodal Słowiński Park Narodowy. To jeden z najpiękniejszych obszarów przyrodniczych w Polsce i zarazem rozległy obszar (327,44 km²), na którym można na żywo zobaczyć słynne ruchome wydmy. To prawdziwa zielona oaza, pełna lasów, torfowisk i bagien, które przetrwały setki lat.

Do Słowińskiego Parku Narodowego można zawędrować szlakami: zielonym (prowadzącym nad jezioro Dołgie i z powrotem do Rowów), czerwonym (którym można dojść do Łeby) oraz czarnym. Do najbardziej atrakcyjnych punktów na mapie wspomnianego parku zalicza się m.in. wieża widokowa na Górze Rowokół.

Na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się jeszcze jedna, obowiązkowa do „odhaczenia” atrakcja przyrodnicza, mianowicie Jezioro Gardno. To dawna zatoka Bałtyku, która została od morza odcięta piaszczystą mierzeją. Na tym zapierającym dech w piersiach jeziorze można wędkować oraz uprawiać sporty wodne, w tym windsurfing. To wprost wymarzone miejsce dla turystów, którzy poszukują okazji do aktywnego wypoczynku.

Atrakcje kulturalne i miejsca dla dzieci

W Rowach odbywają się także ciekawe wydarzenia kulturalne. Z dobrej bazy wypadowej, jaką jest pensjonat Cyman, możesz udać się na przykład do słynnej koncertowej muszli. Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym organizowane są tutaj liczne koncerty i występy artystyczne, których nie można przegapić. To świetna rozrywka zarówno dla starszej widowni, jak i dla najmłodszych.

A skoro już mowa o małych turystach, to nie sposób nie wspomnieć także o nadmorskich atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kolorowa Bajkowa Ciuchcia, która przemieszcza się po mieście. Mogą do niej wsiąść wszystkie zainteresowane osoby, choć oczywiście jest to opcja skierowana głównie do rodzin z dziećmi. Doskonałym miejscem na zabawę będzie natomiast Bajkolandia przy ul. Plażowej, z ciekawymi urządzeniami rozrywkowo-edukacyjnymi dla maluchów.

Turystyczne miejscowości nieopodal

Zarówno same Rowy, jak i pobliskie miejscowości są bardzo popularną opcją wypoczynkową dla wielu turystów. Gwarne promenady z licznymi sklepikami i punktami usługowymi, koncerty na żywo, molo, piaszczyste plaże – to wszystko znajdziesz wzdłuż tego fragmentu bałtyckiego wybrzeża.

W obrębie 20-70 kilometrów od Rowów znajdują się takie miejscowości turystyczne jak:

  • Ustka,
  • Słupsk,
  • Łeba,
  • Lębork.

Z pewnością warto zaplanować sobie 1-dniową wycieczkę do co najmniej jednej ze wspomnianych lokalizacji.

śr. ocena 5 / głosów 1