Udany wypoczynek w górach. Gdzie zarezerwować nocleg?

Chociaż utarło się, że najpopularniejszym kierunkiem urlopowym wśród Polaków jest wybrzeże Bałtyku, rodzime góry z roku na rok zyskują na popularności jako znakomita alternatywa dla zatłoczonych plaż. Polskie góry są niezaprzeczalnie piękne i oferują więcej atrakcji niezależnie od warunków pogodowych. Znajdziemy tam również rozbudowaną infrastrukturę i bogatą bazę noclegową.

Tatry

Tatry, czyli najpiękniejsze polskie góry

Polska ma szczęście dysponować nie tylko urokliwym wybrzeżem Morza Bałtyckiego, ale także wspaniałymi łańcuchami górskimi, które ciągną się wzdłuż południowej granicy kraju. Na turystów czekają Sudety, Beskidy i Bieszczady, ale nie da się ukryć, że największą sławą cieszą się Tatry. To nie tylko najwyższy w Polsce masyw górski, ale to też miejsce uznawane za jedno z najpiękniejszych w naszym kraju. To właśnie w Tatrach turyści mogą podziwiać prawdziwie wysokogórskie krajobrazy pełne malowniczych dolin i hal otulonych skalistymi graniami oraz turniami, które piętrzą się nad stolicą Tatr, czyli Zakopanem. To miasto, nie bez kozery nazywane zimową stolicą Polski, oferuje bogaty wachlarz atrakcji dla turystów w każdym wieku, niezależnie od pory roku. Zarówno latem, jak i zimą Krupówki, czyli główna ulica Zakopanego, tętnią życiem. Ma to swoje zalety, ale niestety też i wady, do których należy nieustanny gwar w centrum miasta, korki, a co za tym idzie również smog. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów rezygnuje z noclegów w Zakopanem na rzecz hoteli w Tatrach położonych poza ścisłym centrum.

Jeśli nie Zakopane, to co?

Na osoby poszukujące spokoju z dala od zgiełku miasta, ale wciąż pragnące cieszyć się bliskością tatrzańskiej przyrody, czekają miejscowości usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopanego, czego przykładem jest Kościelisko. To miejsce ulokowane przy samej granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, co z pewnością będzie miało istotne znaczenie dla turystów zamierzających wędrować szlakami, by zdobyć Giewont, Czerwone Wierchy czy inne szczyty Tatr lub też podziwiać najsłynniejsze doliny, np. Kościeliską. To jednak znakomite rozwiązanie nie tylko dla piechurów i miłośników wspinaczki, ale też dla amatorów zimowego szaleństwa, na których czekają znakomicie przygotowane trasy narciarskie i snowboardowe. Warto przy tym zaznaczyć, że poza standardowymi obiektami noclegowymi, w Kościelisku znajdziemy również hotele ekologiczne, czego przykładem jest Eco Tatry Hotel. Jak więc się okazuje, sąsiadujące z Zakopanem miejscowości tatrzańskie to nie lada gratka dla miłośników wypoczynku w górach.

śr. ocena 5 / głosów 4