Jak wybierać bezpieczne auta dla dzieci na akumulator?

Samochód na akumulator to dobry pomysł na prezent dla dziecka. Maluch ćwiczy koordynację ruchową, poznaje zasady dotyczące poruszania się pojazdami i bezpiecznej jazdy. Bezpieczeństwo w kontekście dziecięcej zabawy to również coś, na czym najbardziej zależy rodzicom. Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodu na akumulator, aby takie auto było bezpieczne?

samochody na akumulator dla dzieci

Parametry auta na akumulator

Kupując zabawkowe auto na akumulator musimy zwrócić uwagę na trzy sprawy, a mianowicie wiek, wagę i wzrost dziecka. Dostępne na rynku pojazdy posiadają stosowne oznaczenia informujące, dla kogo rekomendowany jest dany samochód. Inne auto wybierzemy bowiem dla dwulatka, a inne dla sześciolatka. Auto powinno mieć odpowiedni maksymalny udźwig. Jeśli planujemy zakup na lata, warto nieco zawyżyć ten parametr, chociaż nie można też przesadzać – za ciężkie auto nie zapewni bezpiecznej jazdy maluchowi. Po drugie – wzrost. Dziecko siedząc w aucie musi dobrze widzieć otoczenie, ale nie może być też za wysokie do pojazdu, ponieważ grozi to wypadnięciem. Ważną sprawą jest prędkość pojazdu. Dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się podstaw jazdy, lepiej wybierać wolniejsze auta. Dobrze dobrany pojazd do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka ułatwi mu zabawę i sprawi, że będzie ona bezpieczniejsza.

Konstrukcja i wyposażenie samochodu

Dobre auto na akumulator powinno być stabilne i wyposażone w szereg zabezpieczeń. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim ważne jest stabilne siedzenie z oparciem. – Mówi specjalista z hurtowni zabawek Jokomisiada. – Dziecko musi siedzieć wygodnie, opierając się w fotelu, nie powinno podskakiwać w trakcie jazdy, co może grozić wypadnięciem. W tym celu samochód powinien mieć zamontowane amortyzatory oraz miękkie, tłumiące drgania kółka. Silniki o dużej mocy sprawią, że dziecko bezpiecznie przejedzie również po trawniku i nierównym terenie. W aucie powinny znaleźć się pasy bezpieczeństwa oraz blokady w drzwiach, jeśli te są otwierane. Przyda się również regulacja prędkości pojazdu.

Pod kontrolą rodzica

Żadne rozwiązania nie zastąpią jednak czujnego oka rodzica, który będzie kontrolował zabawę i w razie potrzeby szybko zareaguje. W tym celu warto wybrać samochód na akumulator, który dodatkowo wyposażony będzie w system zdalnego starowania. Dzięki temu rodzic posługując się pilotem będzie mógł nadzorować jazdę auta i pomóc się nim poruszać dziecku, co docenią mali adepci jazdy samochodem. Odpowiednio dobrany pojazd na akumulator będzie wspaniałą, a przede wszystkim bezpieczną zabawką dla każdego malucha.