Wycieczki weekendowe – zalety rozwiązania

Polacy coraz chętniej podróżują – nie tylko po Polsce, ale również wyjeżdżają za granicę. Wybierają bardzo zróżnicowane kierunki – począwszy od najbliższych sąsiadów, a skończywszy na egzotycznych zakątkach. I Ty lubisz podróżować, ale nie możesz pozwolić sobie na długą nieobecność w pracy? Wycieczki weekendowe to rozwiązanie dedykowane właśnie Tobie. Poznaj więcej zalet takich wyjazdów i wybierz się w podróż, by przeżyć niezapomnianą przygodę.

Wycieczki weekendowe

Na czym polegają wycieczki weekendowe?

Wycieczki weekendowe to forma zorganizowanych wyjazdów, które trwają od piątku (wyjazd) do niedzieli (powrót). Oznacza to trzy dni zwiedzania różnych zakątków świata – w zależności od konkretnej oferty biura podróży.

– Wycieczki weekendowe wcale nie muszą oznaczać zwiedzania jednego kraju. Często stanowią rodzaj wycieczek objazdowych, które pozwalają na odwiedziny w kilku pobliskich państwach. Dużą popularnością cieszą się m.in. takie kierunki jak: Bratysława – Budapeszt – Zakola Dunaju, czeska Praga, Wenecja – Bolonia – Ravenna – San Marino – wyjaśnia pracownik Biura Podróży KOS.

Dlaczego warto wybrać wycieczki weekendowe?

Nie da się ukryć, że wyjazdy trwające 2-3 dni cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wycieczki weekendowe mają wiele zalet.

  • Szybka zmiana otoczenia

Wyjazd w piątek i powrót w niedzielę oznaczają, że takie wycieczki nie wymagają brania urlopu. Jeśli więc chcesz zrelaksować się po ciężkim tygodniu w pracy, możesz szybko zmienić otoczenie. Wpłynie to pozytywnie na Ciebie, przynosząc relaks i odprężenie. Dzięki temu otrzymasz zastrzyk energii na kolejny tydzień pracy.

  • Możliwość zwiedzenia większej liczby miast

Jeśli wybierasz się na 2-tygodniowy wyjazd nad polskie morze lub do ciepłych krajów, z reguły jesteś nastawiony na plażowanie. Zwiedzanie ograniczasz zaś do najbliższych okolic. Wycieczki weekendowe dają możliwość poznania większej liczby miast – szczególnie, jeśli wyjazd ma charakter objazdowy.

  • Niższa cena

Ceny wycieczek weekendowych zwykle są niższe niż koszt 2-tygodniowych wczasów. Jeżeli więc nie dysponujesz większą gotówką, wyjazd trwający 2-3 dni będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz przy tym wybierać wśród szerokiej oferty wycieczek, które dobierzesz do własnych preferencji.

  • Brak konieczności długich przygotowań

Wycieczki weekendowe trwają krótko, dlatego nie musisz się do nich specjalnie przygotowywać ­ – w przeciwieństwie do 2-tygodniowych urlopów. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ciężkiej walizki, ponieważ wystarczy zaledwie kilka wygodnych ubrań oraz buty.

Pamiętaj, aby wycieczki weekendowe rezerwować wyłącznie w sprawdzonych biurach podróży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wyjazd faktycznie się odbędzie,
a zaproponowane warunki nie będą odbiegać od rzeczywistości.

śr. ocena 5 / głosów 1