Zalety zamawiania sukni w salonie ślubnym

O pięknej, białej sukni ślubnej marzymy często od najmłodszych lat. Kiedy nadchodzi jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu i na pytanie ukochanego odpowiadamy bez wahania “tak”, stajemy przed szeregiem wyborów. Wśród nich jest wybór sukni ślubnej. Możemy skorzystać z usług krawcowej, która stworzy dla nas kreację lub odwiedzić salon sukien ślubnych i wybrać tę jedyną, która olśni nas swoim urokiem.

salon slubny

Suknia z salonu, czy od krawcowej?

Dobra krawcowa, która zna się na swoim fachu, może uszyć dla nas taką suknię, jaką dla niej narysujemy bądź jaką przedstawimy na zdjęciu. Problem w tym, że bardzo trudno jest znaleźć krawcową, która będzie potrafiła potwierdzić na nas swoje kompetencje w stu procentach. Jeśli już uda nam się namierzyć specjalistkę od sukien ślubnych, prawdopodobnie będzie ona obłożona wieloma zleceniami, a na realizację naszego może zabraknąć czasu. Problemem jest także znalezienie dobrego i ładnego materiału na suknię ślubną – kobiety, które interesują się krawiectwem, z pewnością mają rozeznanie na rynku materiałów dostępnych dla klientów indywidualnych. Sukni zamawianej u krawcowej nie sposób też przymierzyć, dopóki nie powstanie. W salonie ślubnym natomiast możemy przymierzyć kilka fasonów sukienek, które wpadną nam w oko.

Warto zwrócić uwagę na to, że suknie ślubne w salonach są z zasady szyte na zamówienie. To nie tak, że w salonie znajdziemy po kilka sukienek z każdego fasonu, które czekają gotowe na zakup. Przymierzamy suknię, a jeśli zdecydujemy się na jej kupno, zostanie dla nas skrojona i uszyta suknia w tym konkretnym fasonie, dopasowana do naszych wymiarów – dowiadujemy się pracowni państwa Duber, która posiada swoje salony firmowe w kilku miastach w Polsce.

Naszym zdaniem warto więc wybrać salon sukien ślubnych, a nie krawcową indywidualną. Dlaczego?

Zalety sukni z salonu

Tak jak wspomnieliśmy, pierwszym plusem zakupu sukni z salonu jest możliwość obejrzenia i przymierzenia kilku fasonów. Nawet jeśli ta konkretna suknia będzie nieco za duża lub za mała, zakładając ją, możemy lepiej wyobrazić sobie, jak będziemy wyglądać w przygotowanej dla nas kreacji. Możemy poprosić o drobne zmiany pod nas – na przykład jeśli suknia ma z tyłu wielką, poliestrową kokardę, możesz z niej zrezygnować. W salonie masz gwarancję, jakie materiały zostaną użyte do uszycia naszej sukni i jakie będzie ona miała dodatki. Profesjonalny salon z prawdziwego wrażenia da Ci gwarancję terminu realizacji Twojej sukni, co jest niewątpliwym plusem w czasie całej przedślubnej pogoni za realizacją ceremonii i wesela. W salonach sukien ślubnych pracują profesjonaliści, którzy znają się na modzie ślubnej. Możesz liczyć na fachowe doradztwo, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku Pań o nieco nietypowej sylwetce. Nie usłyszysz od doradcy, że wyglądasz jak wielka beza czy świeczka komunijna, ale usłyszysz rzeczowe argumenty za i przeciw. Chyba że poprosisz sprzedawcę, by powstrzymał się od jakichkolwiek komentarzy. Warto dodać, że dla wielu kobiet wizyta w salonie sukien ślubnych to dzień, w którym czują się niezwykle wyjątkowo. Nawet dla tych Pań, które na co dzień nie interesują się modą, a zakup nowych ubrań traktują jako zwykłą konieczność.