Jak znaleźć dobry hotel?

Planując podróż służbową, weekendowy wypad ze znajomymi lub kilkudniowy wypoczynek w innym mieście, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zorganizowanie sobie dobrego noclegu – najlepiej w hotelu. Jak znaleźć dobrą ofertę i o czym powinniśmy przy tym pamiętać?

hotel

 Gdzie szukać hoteli?

Oferta noclegowa w dużych miastach oraz miejscowościach typowo turystycznych jest tak bogata, że bardzo łatwo się w niej pogubić – podjęcie decyzji, kiedy mamy do wyboru kilkanaście podobnych do siebie ofert może być bardzo trudne. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które pomogą nam znaleźć nocleg właśnie dla nas:

  • Opinie znajomych – to najprostsza i najbardziej godna zaufania forma wyboru hotelu, w którym spędzimy nasz wolny czas, szczególnie jeśli osoba, którą pytamy o opinię ma podobny gust i wymagania, jak my.
  • Opinie w internecie – w sieci znajdziemy wiele stron oraz serwisów, na których możemy zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Warto jednak zachować pewien dystans do komentarzy oraz ocena, bowiem mało kto jest wstanie zdobyć się na uczciwe rozliczenie jakości wypoczynku – dużo jest osób, które nie zważają na nawet poważne wady obiektu i wystawiają najwyższe noty, z drugiej strony są osoby, dla których najmniejsze mankamenty mogą być powodem do ogromnego niezadowolenia.
  • Porównywarki cen – niektóre serwisy internetowe posiadają opcję porównywania cen noclegów. – To wygodne narzędzia pozwalające wybrać najdogodniejszą ofertę z dostępnych w wybranym przez nas miejscu oraz terminie. Za pośrednictwem takiego serwisu możemy skorzystać z atrakcyjnych promocji – mówi przedstawiciel Hotelu Libero***.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając hotel na nocleg powinniśmy bardzo dokładnie zanalizować jego ofertę. Przede wszystkim sprawdźmy, gdzie znajduje się obiekt – zwróćmy uwagę na odległość od centrum miasta, interesujących nas atrakcji bądź ważnych węzłów komunikacyjnych, np. dworca kolejowego. Dalej powinniśmy zainteresować się panującym w hotelu standardem. Hotele średniej i wysokiej klasy przy swojej nazwie umieszczają gwiazdki, odwzorowujące między innymi jakość pokoi, obsługi czy wyżywienia. Warto jednak kontrolnie zapoznać się galerią zdjęć, szczegółową ofertą dodatkowych usług czy menu – w ten sposób zweryfikujemy informacje przedstawione przez hotel na swojej stronie internetowej i będziemy mogli samodzielnie stwierdzić, czy warunki w nim panujące są dla nas satysfakcjonujące. Jeśli planujemy spędzić w hotelu Sylwestra, Boże Narodzenie lub planujemy dłuższy pobyt, dobrze jest sprawdzić, czy przygotował on pakiety na takie okazje – jest to powszechna praktyka w tej branży. Często w ramach takiego pakietu możemy skorzystać z okolicznych atrakcji.

śr. ocena 5 / głosów 3