Charakterystyka oświetlenia LED

Szukasz oświetlenia, które pozwoli ci jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i poprawić stan naszego środowiska? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wybór żarówek LED. Dzięki ich użytkowaniu w łatwy sposób obniżysz znacznie koszty ponoszone na zużycie energii.

diode LED

Mniej ciepła, więcej światła, niższe koszty

Diody LED mogą mieć duży wpływ na wykorzystanie energii w twoim domu. Zużywają one bowiem ok. 80% mniej energii niż tradycyjna żarówka, a ponadto ich żywotność jest do 10 razy większa (średnio 15 000 godzin). Dzięki temu oszczędzisz sobie kłopotu z ich wymianą – po wkręceniu zapomnisz o płaceniu za nowe żarówki co rok przez długi czas. Poza tym, żarówki LED nie potrzebują specjalnego traktowania, kiedy poddasz je recyklingowi – dzięki temu, że nie zawierają rtęci, nie wpływają negatywnie na środowisko.

Zadowolenie z jakości światła

Nie dość, że zainstalowanie oświetlenia LED obniży twoje rachunki za prąd i przyczyni się do poprawy środowiska, będziesz miał dodatkowo satysfakcję z dużej jakości światła. Mierzy się ją obserwując, jak żarówka oddaje kolory otaczających nas przedmiotów w porównaniu do światła dziennego. Perfekcyjna wartość (CRI) wynosi ok. 90, gdzie naturalne światło osiąga 100, a niektóre żarówki LED – ponad 80. Dzięki takiej wartości bardziej naturalnie można zobaczyć wszystkie kolory, które stają się żywe i wyraźne – wyjaśnia ekspert firmy Karel 2 oferującej szeroki asortyment opraw oświetleniowych, źródeł światła, nowoczesnych świetlówek oraz żarówek i źródeł LED.

Stwórz odpowiednią atmosferę

Gama produktów zawierających diody LED stale rośnie, dlatego ich wybór zarówno pod względem kształtu oraz rozmiaru, jak i koloru jest ogromny. Idealnie pasują do posiadanych przez większość z nas opraw świetlnych, dlatego nie ma kłopotów ze sprawną wymianą oświetlenia w mieszkaniu. W wybranych typach LED istnieje możliwość przyciemniania, co pozwala stworzyć przyjemny nastrój w pomieszczeniu. Efekt ten możesz wypróbować w kuchni, salonie lub jadalni – wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Przyszłość należy do LED

Jedno jest pewne – oświetlenie LED to przyszłość. Co roku wydaje się duże ilości pieniędzy na badania i rozwój, aby produkty LED były jeszcze bardziej skuteczne w przyszłości. Już dziś doskonale nadają się do małych, podręcznych opraw, które można zawsze nosić przy sobie, a niektóre produkty LED są zintegrowane z systemami, które mogą być kontrolowane przez smartfony lub tablety. Oszczędność pieniędzy i energii, długa żywotność, żywe kolory i ekologiczna produkcja powodują, że wiele ludzi przestawia się na tego typu oświetlenie. W dłuższym okresie czasu na pewno jest to korzystne rozwiązanie.