Kiedy warto zastosować system drzwi przesuwnych do mebli?

Drzwi przesuwne stanowią coraz popularniejszy element konstrukcji mebli, zwłaszcza dużych szaf wnękowych. Trudno się temu dziwić – użytkowanie systemów przesuwnych stwarza szereg istotnych korzyści, niezależnie czy mówimy o umeblowaniu biura, domu czy mieszkania. Kiedy warto stosować drzwi przesuwne? Co dokładnie zyskamy, decydując się na tego typu rozwiązanie? W poniższym tekście spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

szafa-przesuwna

Oszczędność przestrzeni

Meble z drzwiami przesuwnymi zdają egzamin w pomieszczeniach o dowolnym metrażu, również w niewielkich pokojach. Przesuwny system otwierania sprawia, że drzwi nie wychylają się poza obręb mebla, a tym samym nie zabierają dodatkowej, jakże cennej przestrzeni. W praktyce oznacza to, że szafę wnękową można ulokować w wybranym zakątku, zostawiając zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wolnego miejsca (umożliwi ono swobodne korzystanie z szafy). Szafę przesuwną z powodzeniem da się zamontować na przykład obok łóżka. Mebel może też stanąć w wąskim przedpokoju czy skromnym gabinecie.

Możliwości aranżacyjne

Szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi przybierają zróżnicowane oblicza. Producenci takiego umeblowania dysponują szerokim wyborem wypełnień frontów. Mogą być to na przykład lustra, laminaty imitujące drewno, fototapety, rattan, a nawet szkło barwione. Z dostępnymi propozycjami aranżacyjnymi warto zapoznać się na żywo, odwiedzając specjalne salony. Dobry przykład stanowią systemy drzwi przesuwnych renomowanej firmy INDECO, prezentowane na kilkudziesięciu ekspozycjach w kraju i za granicą. INDECO umożliwia też zaprojektowanie drzwi przesuwnych przez klienta, udostępniając odpowiedni kreator online.

Niezawodność konstrukcyjna

Zasada działania szaf wnękowych z drzwiami przesuwnymi jest prosta. Drzwi przesuwne poruszają się po specjalnie wytyczonej prowadnicy, udostępniając do użytku wnętrze mebla. We właściwie zaprojektowanych i zamontowanych konstrukcjach, ruch drzwi meblowych jest płynny i cichy. Najwyższej jakości systemy jezdne INDECO gwarantują aż 50 000 pełnych cykli otwarcia i zamknięcia! Na uwagę zasługują też wnętrza szaf opracowane z solidnych materiałów – profili aluminiowych oraz stalowych, a także wieszaków na odzież, drążków ubraniowych i pantografów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie firmy INDECO.

śr. ocena 5 / głosów 5