Klimatyzatory typu Multi Split

Klimatyzatory typu Multi Split zaprojektowano w taki sposób, by jedna jednostka zewnętrzna mogła obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych. W zależności od zapotrzebowania, rodzaju architektury oraz indywidualnego gustu, możemy dobrać różne rodzaje klimatyzatorów – ścienne, ścienno-przysufitowe, przypodłogowe, kasetonowe, przysufitowe i kanałowe. Czym charakteryzują się nowoczesne klimatyzatory?

klimatyzatory multi-split

Charakterystyka Multi Split

Klimatyzatory Multi Split zaprojektowane zostały tak, by jednostka zewnętrzna posiadała wydajność odpowiednią do ilości jednostek wewnętrznych. Jednostkę zewnętrzną, czyli agregat, dobieramy do ilości i rodzaju urządzeń w naszym budynku. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne jednocześnie. Nowoczesne klimatyzatory chłodzą lub ogrzewają pomieszczenia, w zależności od ustawienia. Możemy także skorzystać z trybu auto, tak by uzyskać odpowiednią dla nas temperaturę. Możemy precyzyjnie sterować nawiewem. Filtry zamontowane w klimatyzatorach zapewniają usuwanie z powietrza bakterii, szkodliwych mikroorganizmów i zalążków grzybów. Dzięki nim pozbywamy się także kurzu i nieprzyjemnych zapachów. W urządzeniach starej generacji, które montowane są przy suficie, powietrze często “przyklejało się” do sufitu, co zmniejszało efektywność i mogło powodować zabrudzenia. Nowoczesne klimatyzatory zapewniają właściwy przepływ powietrza do tzn. strefy roboczej pomieszczenia, dzięki prawidłowej konstrukcji szczeliny nawiewnej. Efektywne i wydajne grzanie zapewniają odpowiednio duże wymienniki ciepła i sprężarki, dzięki którym możemy szybko osiągnąć ustawioną temperaturę.

Zalety klimatyzatorów Multi Split

Jak przekonują nas eksperci z firmy Ekowent, która zajmuje się dystrybucją nowoczesnych systemów wentylacyjnych, każde z urządzeń tego typu posiada najwyższą klasę efektywności. Według europejskich oznaczeń, jest to klasa A, najwyższa w siedmiostopniowej skali. Plusem jest także cicha praca klimatyzatorów. Dzięki zastosowaniu łopatek wentylatora, które mają profil podobny do skrzydeł samolotu, wyeliminowane zostało zjawisko turbulencji oraz separacji powietrza. Uchwyty odpowiednio dopasowane do konstrukcji budowy zapewniają precyzyjny i łatwy montaż. Dostępne są urządzenia sterowane za pomocą pilotów przewodowych i bezprzewodowych, co zapewnia komfort obsługi. Jeżeli planujemy zakup klimatyzatorów do kilku pomieszczeń, system Multi Split jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Producent dokładnie określa wydajność, moc elektryczną, pobór prądu oraz wskaźniki energetyczne dla chłodzenia i grzania. Możemy zapoznać się z wartością przepływu powietrza oraz dopuszczalnym zakresem temperatur zewnętrznych.