Możliwości klimatyzatorów kasetonowych

Dobrze wiemy, jak ważne jest czyste, świeże powietrze. Jest istotne nie tylko dla zdrowia, ale również dla naszego samopoczucia. Dlatego tak często zastanawiamy się nad zainstalowaniem klimatyzacji. Aby nie zakłócić estetyki wnętrza, powinniśmy wybrać klimatyzatory kasetonowe. Jakie możliwości je wyróżniają?

Charakterystyka klimatyzatorów kasetonowych

Zacznijmy od charakterystyki klimatyzatorów kasetonowych. To urządzenia typu split, czyli składające się z dwóch jednostek. Pierwszą z nich jest jednostka zewnętrza, zwana skraplaczem, instalowana na zewnątrz budynku. Druga z kolei to parownik, który umieszczamy wewnątrz pomieszczenia, w jakim chcemy korzystać z jego możliwości. Co istotne, jednostka wewnętrzna jest dopasowana do stelażu sufitu podwieszanego, ponieważ główną zaletą tego rodzaju klimatyzatorów jest możliwość dostosowania ich do wnętrza. Klimatyzatorów praktycznie nie widać, a doskonale realizują swoje funkcje.

Funkcje klimatyzatorów kasetonowych

Możliwości klimatyzatorów kasetonowych to przede wszystkim zapewnienie chłodnego powietrza we wnętrzu budynku. Ich wydajność zależy od rodzaju klimatyzatora, który postanowimy zamontować. Szczególnie dobre efekty zapewnia klimatyzator czterokierunkowy, rozprowadzający powietrze w równomierny sposób. Co więcej, klimatyzatory kasetonowe mogą nie tylko chłodzić, ale również ogrzewać powietrze. Zazwyczaj wyposażone są w piloty, pozwalające na automatyczne sterowanie posiadanymi przez nie funkcjami. Jeśli zaś zdecydujemy się na dołączenie filtru do klimatyzatora, powietrze będzie nie tylko chłodne, ale również oczyszczone, co poprawi jakość warunków panujących w pomieszczeniu.

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

Pośród atutów wyróżniających klimatyzatory kasetonowe przede wszystkim wyróżnić można chłodzenie i oczyszczanie powietrza – mówi nasz rozmówca z Hurtowni wentylacyjnej Centrowent. Ma to niewątpliwy wpływ na nasz organizm i codzienne funkcjonowanie. Odpowiednia jakość powietrza poprawia naszą wydajność i pozytywnie wpływa na nastrój. Ponadto, tego typu rozwiązania są bezpieczne i – nie da się ukryć – prestiżowe. Nowoczesne urządzenia nie powodują zbędnych hałasów, a klimatyzatory kasetonowe są praktycznie niewidoczne.