Radiotelefony Hytera w służbach

Profesjonalne radiotelefony są nieodłącznym elementem w pracy różnego rodzaju służb. Policjanci, ochroniarze, ratownicy czy wojskowi potrzebują odpowiednich urządzeń w celu sprawnej komunikacji. Z myślą o nich stworzony został specjalny standard DRM, który został opracowany i zatwierdzony przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych. Co to takiego dokładnie? Krótka charakterystyka w poniższym artykule.

radiotelefony

Co to jest DMR?

Systemy łączności radiowej DMR (Digital Mobile Radio) korzystają z pasma kanału radiowego 12,5 kHz i są kompatybilne z zakresem częstotliwości analogowej, dzięki czemu takie rozwiązania umożliwiają prostą migrację z łączności analogowej do cyfrowej. Jest to ważne, szczególnie dla osób i instytucji, które kiedyś uzyskały zezwolenie na korzystanie z określonych kanałów radiokomunikacyjnych.

Najważniejsze cechy radiotelefonów DMR

Radiotelefony DMR posiadają kilka charakterystycznych cech. Jedną z nich jest modulacja cyfrowa, która oznacza że częstotliwość nośna nadajnika przyjmuje jedną z określonych wartości, którym są przyporządkowane dwubitowe symbole. Można je układać w ciągi niczym litery, dzięki czemu możliwa jest transmisja danych cyfrowych. Ponadto system DMR umożliwia nawiązanie dwóch niezależnych połączeń głosowych jednocześnie w tym samym kanale radiowym lub jednoczesne przekazywanie informacji głosowych i danych cyfrowych –  nosi to nazwę zwielokrotnienia w dziedzinie czasu.

Najważniejszymi cechami są jednak: niezawodność działania, bezpieczna transmisja głosu i danych oraz wydajne akumulatory. Te wszystkie zalety posiadają radiotelefony marki Hytera, która jest jednym z największych dostawców profesjonalnego sprzętu i rozwiązań radiokomunikacyjnych na świecie. Jej produkty są stosowane m.in. przez policję, wojsko, służby specjalne, ratownicze, miejskie, drogowe i leśne.

Gdzie można zaopatrzyć się w profesjonalne radiotelefony Hytera?

W dostarczaniu urządzeń łączności radiowej specjalizuje się firma AZSTUDIO. Od ponad 20 lat zapewnia ona kompleksową obsługę, która obejmuje doradztwo, sprzedaż, montaż oraz serwis radiotelefonów i innych systemów łączności. Firma AZSTUDIO oferuje m.in. radiotelefony (zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalne wykorzystywane przez służby policyjne, wojskowe i ratownicze), pagery, cyfrowe archiwizery rozmów telefonicznych oraz radiotelefonicznych, a także wszelkiego rodzaju akcesoria do wymienionych urządzeń. Oferta firmy obejmuje także pomoc przy projektowaniu sieci radiotelefonicznych oraz przygotowanie wniosków dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej o uzyskanie pozwolenia radiowego.