Rodzaje i zastosowanie zaślepek z polietylenu

Polietylen, czyli polimer etenu, to jeden z najpopularniejszych materiałów syntetycznych, który wykorzystywany jest do produkcji różnego rodzaju folii, pojemników, żyłek, czy zaślepek. W naszym artykule skoncentrujemy się na ostatnim z wymienionych produktów. Jakie rodzaje zaślepek z polietylenu znajdziemy na rynku i do czego można je wykorzystywać? – Niepozorne detale, które stanowią zabezpieczenie dla profili wykorzystywanych na rynku.

metalowy płot

Zaślepki z polietylenu – szeroka paleta wzorów i kolorów

Dobrej jakości zaślepki produkowane są z polietylenu, który jest odporny na działanie promieniowania UV oraz niskie temperatury. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do zabezpieczania profili wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. By przyjrzeć się bliżej szerokiej palecie wzorów i kolorów polietylenowych zaślepek, zerkamy do oferty firmy Abiplast z Pabianic, której pracownicy opowiadają nam o swoich produktach. Do wyboru mamy zaślepki o typowych kształtach (o przekroju koła, kwadratu, prostokąta), a także niestandardowe zaślepki ozdobne. Te ostatnie są produkowane na specjalne zamówienie zgodnie z koncepcją klientów. Mogą przypominać na przykład elementy kute, które nazywa się grotami lub szpicami ogrodzeniowymi, czy daszki. Zaślepki najczęściej produkowane są z czarnego lub szarego materiału, jednak możemy zamówić je również w każdym kolorze z katalogu RAL lub PANTON – popularnych systemów identyfikacji kolorów. Warto też dodać, że na specjalne zamówienie wykonuje się także polietylenowe zaślepki z logo, które może być formowane metodą wtrysku, stemplem termicznym lub naniesione kolorowym termodrukiem.

Zastosowanie polietylenowych zaślepek

Zaślepki z polietylenu mają na tyle dużo zastosowań, że wręcz trudno wymienić je wszystkie. Najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania metalowych rur i profili o różnych przekrojach. Polietylenowe zaślepki sprawdzają się jako elementy zabezpieczające płoty, ogrodzenia, czy bramy, elementy zabezpieczające zewnętrzne rolety (zaślepki mogą chronić tzw. pióra produkowane najczęściej z blach wypełnionych pianką). Zaślepek używa się do wykończenia wszelkiego rodzaju podpór i stojaków, regałów. Bez wątpienia więc polietylenowe zaślepki to towar popularny, po którego sięgają producenci z wielu różnych branż, wielu różnych dziedzin przemysłu. Zaślepki z syntetycznego materiału to świetna alternatywa dla o wiele droższych zaślepek metalowych. To kwestia zarówno ceny materiału, jak i kosztów produkcji: zdecydowanie mniej zapłacimy za elementy produkowane z syntetyków przy pomocy form wtryskowych.

śr. ocena 0 / głosów 0