Rodzaje konstrukcji hal namiotowych

Hale namiotowe są przeznaczone do ekspozycji zewnętrznej usług i towarów. Niekiedy stosuje się je sezonowo, np. podczas imprez plenerowych. Często są traktowane jako przynależące do przedsiębiorstwa całoroczne obiekty przemysłowe lub handlowe. Ze względu na rozmiar i wagę konstrukcji, dzielimy je na trzy podkategorie — lekkie, średnie i ciężkie. Zobacz, czym się różnią.

Hale namiotowe

Hale namiotowe są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Oznacza to, że ich rolą jest głównie ochrona asortymentu i przebywających w środku osób przed wpływem czynników atmosferycznych — opadów, wiatru, a nawet wysokich i niskich temperatur. Z racji pełnionej funkcji hale nadają się perfekcyjnie na plenerowe biura, letnie bary, a nawet sale weselne.

Rodzaje hal namiotowych

Ze względu na rozmiar i wagę konstrukcji hale namiotowe możemy podzielić na:

  • lekkie — cechują się błyskawicznym, bezproblemowym montażem. Jeśli potrzebujesz namiotu na imprezę plenerową, stoisko na festyn czy inną, jednorazową akcję, sprawdzą się lepiej od pozostałych propozycji,
  • średnie — można je stosunkowo łatwo i szybko rozłożyć, ale mają stabilną i solidną konstrukcję. Ze względu na nią doskonale sprawdzą się w roli magazynów,
  • ciężkie — to namioty przemysłowe, które są instalowane na dłuższy czas i doskonale nadają się np. na magazyn lub hale sprzedażowe.

Namioty można zamówić w standardowej, wolnostojącej formie, jak również zdecydować się na dobudówki do istniejących obiektów użytkowych lub przemysłowych. Firma Vigvam Namioty Halowe proponuje realizację zamówień indywidualnych na hale namiotowe jednospadowe.

Solidne konstrukcje sezonowe i stałe

Konstrukcje hal namiotowych muszą odznaczać się wysoką stabilnością oraz odpornością. Są przeznaczone do intensywnego użytku, dlatego ważne jest, aby zarówno rozmiar, jak i model produktu dopasować do konkretnych potrzeb. Przy wyborze warto zwracać uwagę na rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji, jak również sposób ich łączenia. W tych obiektach znajdują zastosowanie zamknięte profile oraz ogniwa ze stali ocynkowanej (system jakości zgodny z PN-EN ISO 1461). Inną ważną kwestią są zabezpieczenia przed korozją (powłoka cynkowa) oraz przed ogniem (powłoki poliestrowe powlekane wielowarstwowym PCV z atestem o trudnopalności).

Aby hale namiotowe właściwie spełniały swoją rolę, muszą być solidne. Niekoniecznie musisz inwestować we własny obiekt, zwłaszcza jeśli używasz go sporadycznie. Ekonomiczną alternatywą pozostaje usługa wynajmu hal namiotowych. To dobre rozwiązanie na organizację wesela lub jednorazowego eventu plenerowego.

śr. ocena 5 / głosów 1