Rodzaje tonerów do drukarek

Toner to jeden z kluczowych elementów każdej drukarki oraz kserokopiarki. To za jego sprawą na kartce papieru zaczynają pojawiać się nie tylko litery i cyfry, lecz także różnego rodzaju grafika. Jakie są rodzaje tonerów i czym każdy z nich się charakteryzuje? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

tonery

Toner oryginalny

Toner oryginalny to kasety wykonane z najlepszych komponentów plus proszek, który gwarantuje najwyższą jakość wydruku. Tego rodzaju tonery są, co zupełnie zrozumiałe, polecane przez producentów drukarek. Oczywiście, jak łatwo się domyślić, za jakość trzeba odpowiednio zapłacić. Jeśli jednak w dziedzinie jakości wydruku nie uznajesz żadnych kompromisów, wówczas oryginalny toner będzie naturalnym rozwiązaniem.

Toner nieoryginalny, zamienny, nowy

Czasami nie zależy nam na perfekcyjnej jakości wydruku, np. w sytuacji, gdy drukujemy coś mało istotnego i w dużych ilościach. Wówczas możemy sięgnąć po tańszy zamiennik, który na pierwszy rzut oka będzie wyglądał jak oryginalny, lecz jakość użytych materiałów będzie siłą rzeczy niższa niż w stuprocentowo oryginalnych tonerach. Natomiast sama jakość wydruku – nie powinna znacząco odbiegać od tego, co oferują „oryginały”. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do oryginalnych tonerów, tych nieoryginalnych w zasadzie nie poddaje się regeneracji.

Tonery regenerowane

Trzecim z rozwiązań, na które możecie się natknąć, są tonery poddane regeneracji. Są to najczęściej produkty oryginalne, z których usunięto zużyte podzespoły (bęben, chip itp.), zainstalowano w ich miejsce nowe oraz uzupełniono urządzenie proszkiem drukującym. Filozofia regeneracji przypomina więc to, co często robi się np. z oponami samochodowymi (wulkanizację). Na krótką metę jest to dość korzystne rozwiązanie, przynajmniej z finansowego punktu wiedzenia.

Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy tonerów oraz innych materiałów eksploatacyjnych do swojego biura, koniecznie odwiedź stronę http://www.hicopy.gdansk.pl i sprawdź tamtejszą ofertę.