Rodzaje wypełnień drzwi awaryjnych

Są takie sytuacje, w których musimy wydostać się z miejsca, z którego pozornie nie ma wyjścia. Najczęściej są to sytuacje trudne i niebezpieczne. Służą temu drzwi awaryjne. Choć rzadko zatrzymujemy na nich wzrok (bywają dobrze zamaskowane), są zawsze w pobliżu, gotowe do użycia. Co warto wiedzieć o drzwiach awaryjnych? Jakie typy wypełnień stosują producenci?

Czym są drzwi awaryjne?

Występuje wiele rodzajów drzwi awaryjnych. Spotykamy je np. w samolotach, budynkach, ale też przy trasach, które grodzi się ekranami dźwiękochłonnymi. Drzwi awaryjne, jak sama nazwa wskazuje, są w użyciu wyłącznie w sytuacjach nagłych i niebezpiecznych. Muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa pod względem odporności na korodowanie, ogień, uszkodzenia mechaniczne, szczelności i innych parametrów. Choć nie są często używane, muszą być w każdej chwili gotowe do działania bez zarzutu.

Tym, co decyduje o specyfikacji i przeznaczeniu drzwi awaryjnych, jest materiał, z którego wykonano wypełnienie. Przyjrzyjmy się im bliżej. Przykładem będą drzwi awaryjne montowane przy autostradach i trasach szybkiego ruchu.

Rodzaje wypełnień do drzwi awaryjnych

Producentem omawianych tu drzwi awaryjnych montowanych w ekranach ciągnących się wzdłuż tras szybkiego ruchu i autostrad jest www.stalex-czaplinek.pl. Jak zapewnia producent, jego rozwiązania są nie tylko wysokiej jakości, ale też spełniają wszelkie polskie normy dotyczące tego typu instalacji.

W ofercie są drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe  z zamykaczem. Wszystkie są poddawane ocynkowi ogniowemu. Możliwe są trzy typy wypełnień. Są to: panel aluminiowy, zielona ściana oraz szkło. Typ wypełnienia zależy od zaleceń dla danego miejsca. Warto wiedzieć, że drzwi sprzedawane są wraz z usługą transportu i profesjonalnego montażu. Jest to kluczowe dla jakości drzwi – niepoprawnie zamontowane mogą stanowić zagrożenie i zawieść w kluczowym momencie. Wszystkie drzwi awaryjne tego producenta objęte są gwarancją oraz serwisem.