Standardowe wyposażenie samochodów w transporcie międzynarodowym

Transport międzynarodowy jest bardzo odpowiedzialną usługą. Wymaga od kierowców dużego doświadczenia, umiejętności oraz znajomości wszystkich przepisów dotyczących przewożenia towarów. Aby móc oferować usługi wysokiej jakości, firma transportowa powinna odznaczać się kilkoma ważnymi cechami. Jedną z nich jest odpowiednie wyposażenie. Co to oznacza? O tym w poniższym artykule.

transport miedzynarodowy

Bez monitoringu ani rusz

Wszystkie samochody obsługujące trasy międzynarodowe muszą być wyposażone w satelitarny system monitoringu GPS, który nie tylko pozwala na śledzenie przesyłki, ale również monitoruje czas pracy kierowcy, dzięki czemu umożliwia rzetelny sposób rozliczania się za rzeczywisty czas spędzony w trasie.

Warto pamiętać, że do przewożenia niektórych towarów potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie. Takimi wymagającymi branżami są: farmaceutyczna i medyczna. Opakowania, które służą do przewożenia specyficznych artykułów powinny być wyposażone w rejestratory temperatury, aby można było ją w pełni kontrolować, a samochody – w dodatkowy materiał chłodzący, suchy lód oraz żel-paki.

Obowiązkowe wyposażenie do przewożenia ładunków niebezpiecznych

Firma transportowa oferująca przewóz ładunków niebezpiecznych powinna posiadać samochody wyposażone w specjalne artykuły, takie jak: gaśnice, klin pod koła, dwa znaki ostrzegawcze (trójkąty lub pachołki), płyn do płukania oczu, kamizelki ostrzegawcze, rękawice i okulary ochronne, przenośne urządzenia oświetleniowe, łopaty, maski ucieczkowe oraz pojemniki do zbierania niewielkich ilości uwolnionego ładunku. Wszystkie te akcesoria mają zapewnić bezpieczeństwo podczas przewożenia towarów niebezpiecznych, czyli takich, których transport jest zabroniony lub dopuszczony pod warunkami ustalonymi w przepisach ADR. Skrót ten oznacza europejską umowę dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

Profesjonalne usługi w zakresie transportu międzynarodowego oferuje firma MAXIMUS z Poznania. Od początku działania, czyli od 2001 roku, cechuje się solidnością, elastycznością i fachową obsługą, dzięki czemu zyskała grono stałych i zadowolonych klientów. Zakres działalności firmy MAXIMUS obejmuje również transport krajowy, spedycję międzynarodową, kompleksową obsługę celną oraz czynności związane ze sporządzeniem i składaniem deklaracji Intrastat, który jest systemem statystyki obrotów towarowych pomiędzy państwami Unii Europejskiej.