System klimatyzacyjny multisplit – do domu i biura

System klimatyzacji jest dziś nieodzownym elementem nowoczesnego biura. W wielu miejscach wyposażenie w klimatyzację jest obowiązkowe. Docenimy jej walory także w zaciszu domowym. Praktycznym i dającym swobodę rozwiązaniem jest system klimatyzacji multisplit. Czym jest ten system i dlaczego warto rozważyć jego instalację zarówno w biurze, jak i w domu?

Czym jest klimatyzacja multisplit?

Systemy multisplit to kolejny krok w rozwoju technologii klimatyzacyjnej. Istotą klimatyzacji multisplit jest zapewnienie komfortu każdej osobie przebywające w pomieszczeniu poprzez indywidualne strefowe sterowanie. Mówiąc prosto – każdy może sobie ustawić klimatyzację pod siebie. Jak to jest możliwe?

Urządzenia typu multisplit są wyposażone w jeden agregat zewnętrzny, do którego da się podłączyć wiele jednostek wewnętrznych. Oznacza to, że w każdym pomieszczeniu, a nawet przy każdym stanowisku pracy może panować inna temperatura – idealnie dopasowana do potrzeb i upodobań osoby spędzającej tam czas.

Co ważne, możliwej jest zamontowanie kilku różnych rodzajów klimatyzacji w obrębie jednego systemu. Agregat zewnętrzny może obsłużyć jednocześnie klimatyzatory naścienne, kasetonowe i inne. Systemy multisptlit dają prawdziwą swobodę!

Zalety klimatyzacji multisplit

Największą – ale nie jedyną – zaletą klimatyzacji typu multipslit jest jej elastyczność. Każdy może pracować i odpoczywać w warunkach, jakie lubi najbardziej. Nie jest tajemnicą, że sprzyjające warunki podnoszą wydajność pracy oraz zadowolenie z niej, więc systemy multisplit mogą okazać się nietypowym sposobem na podkręcenie efektywności firmy. Kolejnym atutem jest oszczędność miejsca na zewnątrz – potrzebny jest przecież tylko jeden agregat. Klimatyzacja multisplit umożliwia także rozsądne gospodarowanie przestrzenią wewnątrz budynku, ponieważ możemy podłączać do niej różne klimatyzatory – takie, na jakie akurat jest miejsce w danym pomieszczeniu.

To wszystko sprawia, że klimatyzacja multisplit idealnie spełni swoje zadanie zarówno w domu, jak i w biurze. Sprawdź, jak to wygląda na www.chlod-klim.pl.