Rodzaje nawilżaczy
Rozwój w dziedzinie nawilżaczy powietrza sprawił, że dzisiaj dostępne są nie tylko najstarsze i najbardziej popularne nawilżacze parowe, jednak to od nich zaczniemy. Nawilżacze parowe są niezwykle optymalnym rozwiązaniem, ponieważ wykorzystują różne systemy zasilenia. Wyróżnia się nawilżacze elektryczne, gazowe, a także na gorącą wodę, z wymiennikami ciepła, w zależności od indywidualnych potrzeb – komentuje nasz ekspert z firmy Sternal International Sp. z o.o.
Nawilżacze parowe są bezproblemowe w instalacji, niedrogie w eksploatacji, niezawodne i efektywne. Drugi rodzaj nawilżaczy to nawilżacze niskociśnieniowe, zbudowane z szeregu dysz, do których doprowadzane są woda i sprężone powietrze. Są precyzyjne, zaopatrzone w funkcję samooczyszczania i zużywają niewiele energii. Charakteryzuje je także bezobsługowa praca i możliwość rozbudowy. Nawilżacze wysokociśnieniowe z kolei również nie zużywają dużo energii, można je rozbudować, a do tego eliminują ryzyko powstania kultur bakteryjnych. To jednak cecha, która wyróżnia także poprzednie rodzaje nawilżaczy, dlatego należy zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i w razie problemów z wyborem skorzystać z pomocy profesjonalistów.
Problemy wynikające z nieodpowiedniego nawilżenia powietrza
Nieodpowiednie nawilżenie powietrza w przemyśle papierniczym może być źródłem wielu problemów. Przede wszystkim papier może się elektryzować i odkształcać. Przez to następują zmiany w jego wymiarach, co skutecznie utrudnia dalszą obróbkę. Tym bardziej, że kartki zaczynają się zwijać i zaginać. Papier nie ma też tak dobrej jakości. Osoby chcące zachować jak najlepsze warunki produkcji w swoim zakładzie powinny zatem odwiedzić stronę internetową firmy Sternal International Sp. z o.o., aby dobrać odpowiednie nawilżacze.