TV SAT na morzu – czy to możliwe?

Dostęp do telewizji satelitarnej oferują dziś praktycznie wszystkie dobrze wyposażone hotele i inne obiekty wypoczynkowe. Ale, jak się okazuje, takie rozwiązanie dostępne jest także na morzu. Sygnał audiowizualny można odbierać podczas rejsu łodzią lub jachtem. Takie systemy są oferowane przez najbardziej wyspecjalizowane firmy. Dowiedz się, jak to działa.

Kajuta wyposażona w telewizor

Telewizja na pełnym morzu – TracVision®

Poszukujesz innowacyjnego rozwiązania, dzięki któremu będziesz mieć dostęp do ulubionych kanałów informacyjnych, sportowych i muzycznych nawet w lokalizacji, w której teoretycznie nie powinno być żadnego sygnału? Poznaj system TracVision®, a zwłaszcza TracVision TV6, który umożliwi Ci dostęp do telewizji satelitarnej tak samo dobrej (lub nawet lepszej) jakości, jak gdybyś oglądał ją we własnym domu. Ten kompleksowy system wspiera DIRECTV® U.S., DIRECTV Latin America, DISH Network®, Bell TV oraz usługi pasmowe na całym świecie.

Przyjazny dla użytkownika interfejs TV-Hub z IP zmienia oblicze morskich wojaży. Ta 60-centymetrowa antena satelitarna daje dostęp do usług telewizyjnych niezależnie od aktualnej lokalizacji, praktycznie w każdym zakątku globu – nawet podczas rejsu statkiem.

Ogromną korzyścią z zastosowania tego systemu telewizji na morzu jest to, że obsługuje on wiele odbiorników jednocześnie, więc wszyscy na pokładzie mogą oglądać to, co w danej chwili chcą. Dzięki temu produkt ten idealnie wpisuje się w potrzeby właścicieli dużych statków pasażerskich, którzy chcą zapewnić swoim gościom komfort i rozrywkę podczas wielodniowego rejsu.

System jest kompatybilny z DVB-S2, a klient otrzymuje w pełni zintegrowany i funkcjonalny modem CommBox.

Zalety rozwiązania TracVision® KVH

Do największych plusów systemu KVH TracVision® należą:

  • zasięg globalny,
  • błyskawiczna aktywacja,
  • niski koszt samego sprzętu i wykonania instalacji,
  • elastyczny plan taryfowy (połączenie już od 6 centów za minutę),
  • szybka transmisja danych (nawet do 4 Mb/s),
  • kompaktowe rozmiary,
  • odbiór na kilku niezależnych odbiornikach,
  • obraz w jakości HD,
  • możliwość sterowania z poziomu smartfona.

Wśród pozostałych zalet systemu wymienia się między innymi całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu. Ponadto warto wspomnieć o technologii RingFire™, która pozwala uzyskać jeszcze mocniejszy sygnał, szersze pokrycie i lepszy odbiór.

Gdzie kupić taki system?

Niewiele jest firm specjalizujących się w tego typu nietypowych rozwiązaniach. Na polskim rynku warto jednak skierować się bezpośrednio do lidera produktów i usług z zakresu nawigacji, radiotelekomunikacji i systemów satelitarnej transmisji danych.

Takim przedsiębiorcą jest EPA Marine, który w tym sektorze działa od ponad 30 lat. Korzystając z oferowanych przez tę firmę rozwiązań, otrzymujesz sprawdzony sprzęt, sprawną i niezawodną globalną sieć i w pełni zintegrowane zarządzanie. Ponadto możesz liczyć na całodobowe wsparcie techniczne, gdziekolwiek się znajdujesz.

Na pewno warto zwrócić uwagę na oferowane przez tego dostawcę systemy KVH. Producent ten jest numerem jeden, jeśli chodzi o dostawę i obsługę mini układów VSAT na statki i jachty. Zapewniają one klientowi największy zasięg, a przy tym najbardziej kompaktowy hardware w bardzo przystępnej cenie.

śr. ocena 0 / głosów 0