Wagi wielogłowicowe. Charakterystyka

Wagi wielogłowicowe to jedno z urządzeń wykorzystywanych na liniach produkcyjnych i w automatyzacji procesów pakowania produktów. Pozwalają na precyzyjne ustalanie masy poszczególnych towarów, w tym artykułów spożywczych, jak również paliwa opałowego. Działają bezbłędnie, dlatego sprawdzają się na etapie poprzedzającym pakowanie w folie lub kartony.

Wagi wielogłowicowe sprawiły, że porcjowanie przygotowywanie produktów do pakowania stało się prostsze niż kiedykolwiek. Możesz stosować je samodzielnie lub potraktować jako element zautomatyzowanej linii pakującej w Twojej firmie. Wagi są kompatybilne z kartoniarkami czy maszynami do pakowania poziomego i pionowego, które także dostępne są w ofercie firmy Madej-Pak. Ich wykorzystanie istotnie wpłynie na efektywność oraz szybkość procesów w przedsiębiorstwie, zwiększając tym samym jego dochody.

Do czego służą wagi wielogłowicowe?

Wagi wielogłowicowe służą do precyzyjnego określania masy poszczególnych produktów. Charakteryzują się niezwykłą dokładnością, dzięki czemu znajdują zastosowanie zwłaszcza w branży spożywczej, ale nie tylko. Znamy wiele zastosowań wag wielogłowicowych podczas ważenia:

  • słodyczy i ciastek,
  • chipsów,
  • makaronów, ryżu
  • sałat,
  • nasion,
  • mrożonek,
  • paliwa opałowego — groszku, pelletu, węgla, granulatu,
  • śrubek i innych elementów montażowych.

Jak widać, wagi wielogłowicowe można wykorzystywać w różnych sektorach biznesu, dlatego sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach. Pozwalają na dokładne określanie wagi produktów spożywczych i niespożywczych, ponieważ mają szeroką skalę pomiarową. Równie dobrze radzą sobie z ładunkami o standardowych, jak i niestandardowych gabarytach oraz o małej lub znacznej masie.

Istota precyzyjnych pomiarów w miejscu pracy

Firmy działające w różnych sektorach przemysłu nie mogą pozwolić sobie na szacowanie wyników. Dla uzyskania wiarygodnych statystyk czy analiz muszą poznać dokładną wagę towarów. Dopiero wtedy mogą przejść do ich opakowania i wysyłki. Przy pomocy wagi wielogłowicowej, w której zastosowano zaawansowany mechanizm wibracyjny, uzyskasz precyzyjne informacje. Urządzenie pracuje szybko, jest trwałe, a przede wszystkim redukuje do minimum poziom strat. Dzięki niemu nie tylko uda Ci się utrzymać produktywność na dotychczasowym poziomie, lecz nawet widocznie ją poprawić.

Inną, równie istotną kwestią jest bezpieczeństwo podczas wykonywania pomiarów. Wagi do zastosowania przemysłowego mają tę cechę, że ich konstrukcja zapewnia stabilność produktów podczas ważenia. Możesz zatem korzystać z niej również wtedy, gdy pracujesz z towarami problematycznymi — lepkimi, kleistymi czy sypkimi. Obróbka na pewno nie narazi Cię na straty.

śr. ocena 5 / głosów 6