Wykorzystanie druku wielkoformatowego

Masz firmę i nie wiesz, jakie działania reklamowe podjąć, aby zwróciły uwagę sporej liczby potencjalnych klientów? Warto wykorzystać nowoczesną technologię, jaką jest możliwość druku wielkoformatowego. Profesjonalne drukarnie oferują różne techniki druku wielkoformatowego, które mogą być stosowane, jako reklamy wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz.

Druk wielkoformatowy

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy umożliwia produkcję materiałów poligraficznych na dużych arkuszach. Dobrze sprawdzi się w druku na papierze plakatowym, billboardowym i citylight, foliach, w tym także polimerowych, monomerowych i wylewanych, płótnie Canvas czy banerach. Wydruki wykonywane są przy użyciu tuszy solwentowych i atramentowych.

Druk solwentowy pokrywa się laminatem, dzięki czemu jest on odporny na warunki atmosferyczne, tj. wilgoć, deszcz, promieniowanie ultrafioletowe, gwałtowne zmiany temperatur, dlatego stosuje się go na zewnątrz. Zachowuje swoje pierwotne kolory przez wiele lat i szybko wysycha – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z drukarni cyfrowej WEBA z Wrocławia, który oferuje ekspresowy druk wielkoformatowy w jakości do 1440 dpi odporny na warunki atmosferyczne.

Natomiast druk atramentowy wykorzystuje ekologiczne atramenty pigmentowe lub wodne, co sprawia, że jest bardzo bezpieczny dla otoczenia, stąd używany jest najczęściej w pomieszczeniach. Niestety jest nieco droższy od druku solwentowego. Druk lateksowy łączy w sobie zalety druku atramentowego i solwentowego.

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy to forma promocji wybierana przez większość firm, które za pomocą plakatów czy banerów chcą informować o swojej działalności. Reklama drukowana zlokalizowana w widocznym i ruchliwym miejscu pomoże przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i posiada duży zasięg. Druk wielkoformatowy jest wykorzystywany przede wszystkim do zagospodarowywania przestrzeni plakatów, tablic, banerów, szyldów, samochodów lub plandek. Wydruki wielkoformatowe stosuje się często w kampaniach reklamowych, wyborczych i społecznych.  Oklejając samochód uzyskamy mobilną reklamę, która jest w stanie dotrzeć do dużej liczby konsumentów w krótkim czasie. Do oklejania aut stosuje się grafiki drukowane solwentowo na foliach polimerowych lub wysokiej jakości foliach wylewanych. Wykonane druki można dodatkowo zabezpieczyć laminatem matowym i błyszczącym, z filtrem UV lub podłogowym. Druk wielkoformatowy we Wrocławiu oferuje nam wiele drukarni, np. drukarnia cyfrowa WEBA. Pamiętaj, że reklama ulokowana na dużej powierzchni przyciąga wzrok. Jeżeli dodatkowo jest inteligentna i ciekawa, możesz liczyć w krótkim czasie na nowych klientów.

śr. ocena 5 / głosów 1