Zalety powierzenia obsługi kadrowej zewnętrznemu partnerowi

Prowadzenie dowolnej działalności gospodarczej zawsze wiąże się z koniecznością prowadzenia księgowości. W miarę rozwoju firmy i powiększania się struktur jej struktur, powstaje też potrzeba profesjonalnego zarządzania kadrami i płacami. Jak poradzić sobie ze spełnieniem wszystkich wymogów formalno-prawnych?

outsourcing

Outsourcing księgowy i kadrowy

Bardzo wygodną i coraz częściej stosowaną metodą prowadzenia rachunkowości oraz obsługi kadrowej przedsiębiorstw jest korzystanie z outsourcingu – mówi ekspert z wrocławskiego Biura A’Vista. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, nie tylko w związku z ograniczeniem kosztów związanych z zatrudnieniem dodatkowego pracownika oddelegowanego do takich zadań, ale także ze względu na gwarancję profesjonalizmu osób świadczących usługi rachunkowe.

Skąd się biorą oszczędności?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zaangażowanie zewnętrznego eksperta do obsługi kadrowej w firmie, to przede wszystkim oszczędność. Wynika ona nie tylko z braku konieczności wypłacania regularnej pensji, ale także składek na ubezpieczenie etatowego pracownika oraz eliminacji kosztów urlopów i zwolnień lekarskich. Zewnętrzny księgowy pracuje dla nas wyłącznie wtedy, gdy jest taka potrzeba, dzięki czemu nie płacimy mu za czas spędzony w biurze, ale za dobrze wykonane zadanie.

„Gaszenie pożarów” w biznesie

W biznesie, jak w życiu, często zdarzają się zupełnie nieprzewidziane wypadki. Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym pomaga szybko i bezstresowo opanować tzw. „pożary”. Bez dodatkowego stresu i konieczności pracy po godzinach!

Zawsze aktualna i rzetelna wiedza

Pracownicy przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe to wysoko wykwalifikowani specjaliści. Ponieważ od jakości świadczonych usług zależy powodzenie ich firmy, zawsze są na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawa. Praca w określonej specjalizacji skłania księgowych do inwestycji w zaawansowane programy do obliczeń i bezpiecznego przetwarzania danych, w związku z czym efekt ich pracy jest zawsze na najwyższym poziomie – zauważa nasz rozmówca z biura rachunkowego A’Vista.

Zalety outsourcingu obsługi kadrowej można wymieniać bardzo długo. Zdaje się jednak, że gwarancja rzetelności i profesjonalizmu, szybkie dostosowywanie się do zmiennych warunków biznesowych oraz ulga przedsiębiorcy, który wie, że jego finanse są pod kontrolą, to wystarczające powody by rozważyć skorzystanie z takiej możliwości.