Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Generator prądu jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości znalezienia innego źródła prądu, a także w sytuacjach, gdy istniejąca instalacja elektryczna zawodzi. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w czasach, gdy większość urządzeń w domach i zakładach pracy zasilana jest elektrycznie. Jednak stałe dostawy prądu czasem są niezbędne nie tylko dla wygody, ale także do ratowania życia.

agregat pradotworczy

Wypoczynek i rekreacja

Ładowanie telefonu i baterii do aparatu fotograficznego, podgrzewanie wody elektryczną grzałką – to tylko kilka sytuacji, w jakich możemy potrzebować agregatora podczas biwaku. Generatory prądu są nieodzownym elementem wyposażenia campingów i pól namiotowych, znajdujących się w oddaleniu od domostw czerpiących prąd z sieci elektrycznej – zauważa nasz rozmówca z firmy AGAR-Power.

Energia elektryczna jest też niezbędna podczas obsługi koncertów i festiwali plenerowych. Trudno przecież wyobrazić sobie imprezę muzyczną bez odpowiedniego nagłośnienia, nocne show bez efektownych świateł, czy pokazy filmowe bez projektorów. We wszystkich tych sytuacjach z pomocą przychodzą agregaty.

Prąd w służbie zdrowiu i życiu

Energia elektryczna zasila nie tylko sprzęt domowy, maszyny przemysłowe czy wyposażenie estradowe. Pamiętajmy, że prąd jest niezbędny do pracy urządzeń medycznych, a ciągłość dostaw prądu jest jedyną gwarancją skutecznej opieki nad osobami w pełni uzależnionymi od sprzętu podtrzymującego życie. Dlatego stałe agregaty prądotwórcze budują awaryjne zasilanie każdego szpitala.

Zasilanie na budowie

Kolejną specyficzną sytuacją, w której konieczne jest znalezienie źródeł prądu niezależnych od stałej sieci, są place budowy. Przyłączenie budynku do sieci elektrycznej jest jednym z końcowych etapów prac budowlanych, tymczasem większość maszyn od początku prowadzenia inwestycji wymaga właśnie takiego napędu, zaś pracownicy – oświetlenia. Zatem inwestycje budowlane tworzą trzecią grupę sytuacji najczęściej sięgającej po dobrodziejstwo generatorów prądotwórczych.

Domki jednorodzinne narażone na częste przerwy w dostawach prądu, czy przedsiębiorstwa produkcyjne, w których ewentualne awarie sieci wiążą się z powstawaniem przerw produkcyjnych i związanych z tym olbrzymich kosztów, zazwyczaj posiadają własne agregaty prądotwórcze. Jednak w sytuacji, gdy generator potrzebny jest wyłącznie na krótki czas lub na potrzeby jednorazowo organizowanej imprezy, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wynajmu.