Cechy dobrego salonu optycznego

Szukasz dobrego salonu optycznego, aby dobrać odpowiednie oprawki lub szkła kontaktowe? Nie zwlekaj! Źle dopasowane okulary albo co gorsza ich brak mimo stwierdzonej wady oczu to powód wielu dolegliwości, m.in. bólów głowy. Niewyraźne widzenie utrudnia również codzienne funkcjonowanie. Jak znaleźć dobry salon optyczny? Na jakie cechy zwracać uwagę? Podpowiadamy w artykule!

Profesjonalni optycy z wykształceniem

Jedną z najważniejszych cech dobrego salonu optycznego są profesjonalni optycy z wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi im:

  • realizować recepty wystawione przez okulistę,
  • dobierać okulary dopasowane do wady wzroku i fizjonomii twarzy, a także do rodzaju wykonywanej pracy i stylu życia,
  • wycentrować soczewki okularowe,
  • dobierać soczewki zgodnie z ich właściwościami.

Dobry optyk stale się szkoli i poszerza swoją wiedzę, aby móc oferować najwyższej jakości usługi. Oczy są jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, dlatego powinniśmy ufać wyłącznie profesjonalistom!

Liczy się również podejście do klienta i sposób rozmowy. Jeśli optyk nie wzbudził naszego zaufania, sprawdźmy inny zakład. Jego jedynym celem nie powinna być sprzedaż okularów. Jeśli od razu po przekroczeniu progu czujemy się wręcz zmuszani do zakupu, nie jest to właściwy salon. Profesjonalny optyk przeprowadzi z nami wywiad i dopiero po rozmowie dobierze dla nas właściwie okulary bądź soczewki.

Szeroki wybór opraw okularowych i soczewek kontaktowych

Duże znaczenie przy wyborze salonu optycznego ma także szeroki wybór opraw okularowych i soczewek kontaktowych. Niektórym klientom bardzo ciężko jest wybrać okulary. Tygodniami chodzą od zakładu do zakładu, szukając wymarzony oprawek, choć (co gorsze!) często sami nie wiedzą, jak powinny one wyglądać.

Dobry salon optyczny ma oprawki dla każdego, niezależnie od płci, wieku i upodobań, a także możliwości finansowych. W salonie powinniśmy również otrzymać pomoc w wyborze akcesoriów do okularów, w tym etui oraz płynów i ściereczek do ich czyszczenia.

Realizacja recept NFZ

Niezaprzeczalnie ważną cechą dobrych salonów optycznych jest możliwość realizacji recept NFZ, tzn. recept z refundacją. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup oprawek z własnej kieszeni. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje zniżki, niestety niektóre zakłady odsyłają nas z kwitkiem.

Nie zrobi tego Zakład Optyczny M&M Mazurkiewicz s.c, który nie tylko realizuje recepty NFZ, ale również wystawia faktury. Gwarantuje przy tym bardzo atrakcyjne ceny i daje możliwość płatności kartą lub gotówką. Takie udogodnienia są bardzo istotne, korzystajmy z usług najlepszych zakładów!

śr. ocena 5 / głosów 1