Na czym polega zabieg Regeneris?

Regeneris, jak wskazuje sama jego nazwa, jest zabiegiem intensywnie regenerującym, co współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje do osiągania maksymalnych efektów odmładzających. Na czym polega zabieg, czy jest bezpieczny i rzeczywiście skuteczny?

Zabieg Regeneris jest stosunkowo nową metodą odmładzającą, a jej wyjątkowość polega na wykorzystaniu zupełnie naturalnych mechanizmów organizmu – wyjaśnia ekspert z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Bellazone”.

Składnikiem aktywnym wykorzystywanym w zabiegu jest osocze bogatopłytkowe pochodzące z… własnej krwi pacjenta! Trudno więc szukać bezpieczniejszej substancji stosowanej w medycynie estetycznej.

Piękno masz we krwi

Jak to możliwe, że twoja własna krew jest zdolna zregenerować twoją skórę?

Osocze bogatopłytkowe, będące składnikiem krwi, jest niezwykle bogatym źródłem czynników wzrostu. Dlatego dostarczenie go bezpośrednio do osłabionych upływem czasu komórek, powoduje szybką regenerację, przez pobudzenie naturalnych procesów odnowy skóry i wzmożoną produkcję kolagenu.

Czy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są bezpieczne i skuteczne?

Zanim zabieg Regeneris wkroczył do świata medycyny estetycznej, osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta wykorzystywały  inne działy medycyny, w tym ortopedia, chirurgia, czy stomatologia.

Lekarze od dawna wykorzystują regeneracyjne właściwości osocza w celu przyspieszenia gojenia ran, leczenia stanów zapalnych i przyspieszenia procesów odbudowy uszkodzonych tkanek – nie tylko skóry, ale np. stawów i chrząstek, a nawet kości.

Wieloletnia praktyka wskazuje na wysoką skuteczność wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego w procesach odnowy komórkowej. Fakt pozyskiwania go bezpośrednio od pacjenta sprawia, że Regeneris jest preparatem w 100% biokompatybilnym, a więc całkowicie bezpiecznym.

Jak przebiega zabieg Regeneris?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu Regeneris jest pobranie około 18 ml krwi pacjenta. Krew w specjalnej probówce trafia do wirówki, gdzie w ciągu kilku minut od osocza oddzielane są białe i czerwone komórki krwi. Czyste osocze zawierające wyłącznie płytki krwi poddawane jest zagęszczeniu, a następnie dodaje się do niego odczynnik aktywujący produkcję czynników wzrostu.

Gotowy preparat bogatopłytkowy Regeneris jest bazą do przeprowadzenia zabiegu odmładzającego. Sam sposób podania go do skóry uzależniony jest od oczekiwanych efektów.

Dla kompleksowego odmłodzenia skóry całej twarzy przeprowadza się do w formie klasycznej mezoterapii. Jeśli celem jest wygładzenie konkretnych, głębokich fałd lub zmarszczek, preparat podaje się liniowo wzdłuż linii ich przebiegu.

Regeneris może też być stosowany jako ostatni etap innych zabiegów medycyny estetycznej, w celu przyspieszenia widoczności ich rezultatów lub szybszej redukcji ewentualnych podrażnień. W takim przypadku osocze bogatopłytkowe dostarczane jest skórze za pomocą specjalnej maski komórkowej.