Czym zajmuje się kosmetolog?

Zabiegi kosmetyczne cieszą się dzisiaj dużą popularnością. Pozwalają w znaczący sposób poprawić stan cery, rozwiązać problemy skórne i na dłużej zachować młody stan skóry. Można je wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, gdzie oddamy się w ręce fachowych i doświadczonych kosmetologów. Czym dokładnie zajmuje się kosmetolog i jakie ma uprawnienia? Odpowiadamy w artykule oraz sprawdzamy różnicę między kosmetologiem i kosmetyczką!

Kosmetolog

Kosmetolog a kosmetyczka

Kosmetolog jest specjalistą zajmującym się poprawianiem bądź przywracaniem urody twarzy i ciała. W odróżnieniu od kosmetyczki, wymaga bardziej precyzyjnego przygotowania do wykonywania obowiązków. Dyplomowany kosmetolog musi ukończyć studia na wyższej uczelni i uzyskać co najmniej tytuł licencjata. Jeśli chce, może również uzupełnić swoją wiedzę na dwuletnich studiach magisterskich. Nie jest to jednak wymagane. W związku z dłuższą nauką (do wykonywania zawodu kosmetyczki wystarczy dwuletnie studium kosmetyczne), kosmetolog odbywa więcej zajęć teoretycznych i praktycznych. Na koniec każdego semestru musi również zrobić praktyki.

Różnica między kosmetologiem a kosmetyczką tkwi też w zakresie wykonywanych usług. Kosmetyczka jest uprawniona jedynie do przeprowadzania podstawowych zabiegów, bez przerywania ciągłości naskórka. Kosmetolog z kolei ma wykształcenie uprawniające go do wykonywania bardziej inwazyjnych zabiegów, również na poziomie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej – wyjaśnia nasz rozmówca z kliniki urody Maestria.

Jakie są obowiązki kosmetologa?

Wykształcenie i umiejętności kosmetologa pozwalają mu:

  • przeprowadzać zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne, np. oczyszczać i nawilżać skórę,
  • przeprowadzać zabiegi, które wspomagają leczenie dermatologiczne bądź leczenie chirurgiczne związane np. z usuwaniem znamion czy wypełnianiem zmarszczek,
  • doradzać, w jaki sposób oraz z pomocą jakich kosmetyków pielęgnować skórę ciała i twarzy.

Gdzie znaleźć dobrego kosmetologa?

Jeśli chcemy zadbać o swoją urodę, powinniśmy znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, oferujący wysokiej klasy zabiegi wykonywane przez doświadczonych kosmetologów. Wówczas zyskamy pewność, że zabiegi będą skuteczne, a skóra zostanie w pełni zregenerowana. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą gabinetu i sprawdzić, jaki zakres usług oferuje. Najlepsze są kompleksowe działania, przynoszące satysfakcjonujące efekty i w pełni spełniające nasze oczekiwania. Podczas wyboru gabinetu, znaczenie mają także nowoczesne urządzenia, pomagające zadbać o młody wygląd oraz szczupłą, ładną sylwetkę. Miejmy to na uwadze!

śr. ocena 5 / głosów 1