Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Uśmiech otwiera drogę do nawiązywania nowych znajomości. Poczucie humoru jest bardzo atrakcyjne, nikt przecież nie przepada za osobami, które chodzą smutne i rzadko się uśmiechają. Warto spojrzeć w lustro i zastanowić się, czy jesteśmy zadowoleni ze swojego uśmiechu. Może nasze zęby są zbyt żółte, może mamy problem z higieną lub braki w uzębieniu? Czas zakończyć zakrywanie ust ręką i postawić na nowy uśmiech z pomocą stomatologii estetycznej.

Ludzie rzadko chodzą do stomatologa, ponieważ obawiaj się bólu. Niektórzy się przełamują, a inni latami uciekają przed leczeniem stomatologicznym. Okazuje się, że ucieczka nie ma żadnych podstaw, a droga do pięknego uśmiechu wcale nie jest wyboista Stomatologia estetyczna w Swarzędzu to rzetelna i życzliwa obsługa, oraz kompleksowe leczenie. Klienci poszukują rozwiązań bezbolesnych i bezstresowych, a wykonana usługa w przytulnej atmosferze i pięknie urządzonym wnętrzu to sama przyjemność! To właśnie w dobrym gabinecie stomatologicznym możemy zadbać o swój uśmiech i skorzystać z takich usług, jak wybielanie zębów, piaskowanie, skaling i fluoryzacja, odbudowa tkanek twardych zęba, uzupełnienie ubytków za pomocą licówek, mostów i koron, usunięcie ósemek i wiele innych!

Licówki

Ludzie nie uśmiechają się przez widoczne przebarwienia, nierówności, bądź złamania zębów. Licówki porcelanowe to świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o tym, aby z większą pewnością dzielić się swoją radością z innymi. Licówki, to rodzaj stałego uzupełnienia ubytków. Większość gwiazd ekranu posiada licówki, dlatego coraz więcej ludzi zgłasza się do gabinetów w celu usunięcia wszelkich wad estetycznych zębów. Na początku stomatolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz pobiera wycisk protetyczny. Następnie dobiera kolor i szlifuje pod znieczuleniem miejscowym. Ostatni etap to zacementowanie porcelanowych nakładek, które kończy się szczerym i radosnym uśmiechem!

Piaskowanie, skaling i  fluoryzacja

Piaskowanie i skaling uzupełnione o fluoryzację zębów powinno się wykonywać raz na pół roku lub rok. Skaling to nic innego jak usuwanie kamienia nazębnego. Może być tak, że zaczyna on powoli wywoływać stany zapalne, krwawienie dziąseł, a nawet zanik kości wokół zębów, który prowadzi do paradontozy. Niestety, kamienia nie usuniemy szczoteczką do zębów. Potrzebny jest do tego celu skaler ultradźwiękowy, który dzięki drganiom rozbije nasz kamień na malutkie cząstki. Uzupełnieniem po tym zabiegu jest piaskowanie. Za pomocą specjalnej piaskarki pod ciśnieniem z zastosowaniem wody, rozpylany jest na zębach drobny proszek, który uderza w szkliwo zębów, ścierając z niego ciemny osad i przebarwienia. To idealnie rozwiązanie dla osób, które spożywają spore ilości kawy, herbaty i palą papierosy, co wiąże się niestety z nieestetycznym wyglądem zębów. Na końcu aplikowany jest fluor w postaci żelu lub specjalnego lakieru.

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to nasza wizytówka, dlatego wiele z nas stosuje pasty i żele wybielające, kuszące są też urządzenia oferowane przez sklepy, które złudnie obiecują bielszy odcień po kilku minutach. Dieta, papierosy, geny, kawa i herbata mają wpływ na kolor szkliwa. Zamiast tracić pieniądze na coś, co tylko może zniszczyć szkliwo naszych zębów, warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym, np. w Centrum Persona w Swarzędzu. Warto zaufać aktywnemu żelowi Bianco Supreme, który posiada w składzie nadtlenek wodoru. Po aplikacji żelu zęby są poddawane naświetlaniu lampy polimeryzacyjnej, która aktywuje żel wybielający. Efekt może utrzymać się nawet do 2 lat! Jest to zabieg w pełni bezpieczny i nie powoduje osłabienia odporności na próchnicę. Warto dbać o wizytówkę, jaką jest nasz uśmiech już od najmłodszych lat i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.

śr. ocena 0 / głosów 0