Dlaczego warto zdecydować się na turnusy rehabilitacyjne w górach?

Turnusy rehabilitacyjne w górach to doskonałe miejsce na odzyskanie sił witalnych i powrót do zdrowia. Wśród lasów, łąk i niezwykłych krajobrazów oazę wytchnienia znajdą także osoby zestresowane i przepracowane, które potrzebują uciec od zgiełku wielkich miast i licznych obowiązków. Dlaczego warto wybrać turnusy rehabilitacyjne w górach? Jakie korzyści zyskamy, wybierając zalesione, ustronne miejsce pośród pagórków i szczytów?

Z turnusów rehabilitacyjnych powinny korzystać zarówno osoby starsze i schorowane, jak i ludzie młodsi, którzy czują się przemęczeni i szukają kojących zabiegów SPA. W Jakie górzyste rejony kraju warto się wybrać, aby odetchnąć pełną piersią i oddychać czystym, świeżym powietrzem?

Czar Sudetów i dolina młodości

Doliną młodości nazywa się niewielką, lecz niezwykle urokliwą miejscowość położoną u podłoża Gór Izerskich. Jest ona znana z pięknych lasów świerkowych i wspaniałych widoków. W tej niezwykłej okolicy znajduje się znane i cenione Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, które słynie z wyjątkowych zabiegów, poprawiających stan zdrowia i samopoczucie gości. Do zabiegów wykorzystywany jest często radon, czyli gaz szlachetny, który w naturalny sposób pobudza nasz układ immunologiczny i system hormonalny, a ponadto ma wpływ na uśmierzanie bólu, przyśpiesza procesy regeneracyjne i wykazuje działanie lecznicze na skórę oraz mięśnie. W uzdrowisku możemy cieszyć się także wyjątkową wodą, zawierającą żelazo, radon i magnez. Na jej bazie wykonywane są zabiegi i kąpiele lecznicze. Warto skusić się także na bogaty wybór masaży i kąpiele świerkowe, które przyniosą ulgę osobom zmagającym się z przewlekłymi stanami zapalnymi dróg oddechowych.

Spacery, czyste powietrze, bliskość natury

Pamiętajmy, że najlepszy zarówno dla naszego ciała, jak i ducha jest odpoczynek aktywny. Góry dają nam możliwość pokonywania nie tylko wymagających szlaków, ale także odprężających spacerów, podczas których możemy delektować się pięknem natury i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że otaczająca nas wszechobecna zieleń wpływa na nas kojąco i pozwala oderwać się od codziennej rutyny.

Turnusy rehabilitacyjne w górach to znakomity sposób na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Są idealne zarówno dla osób starszych i schorowanych, jak i młodszych, które potrzebują uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Pamiętajmy, aby wybierać uzdrowiska, które cieszą się uznaniem gości i oferują bogaty wybór zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych oraz nowoczesną strefę SPA.

śr. ocena 5 / głosów 9