Fryzury idealne dla mężczyzn

Czasy, gdy dbanie o wygląd dotyczyło wyłącznie płci pięknej, odeszły bezpowrotnie. Teraz również mężczyźni z chęcią korzystają z usług pielęgnacyjnych. Może nie wszyscy są jeszcze gotowi na zabiegi u kosmetyczki, lecz regularne wizyty u fryzjera stanowią już podstawę dbania o swój wizerunek. Jeśli Tobie również marzy się modna fryzura, podkreślająca charakter i dodająca pewności siebie, dowiedz się, na które z propozycji stylistów fryzur szczególnie warto zwrócić uwagę.

Fryzury idealne dla mężczyzn 

Najmodniejsze fryzury – klasyka niezmiennie na podium

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego klasyczne męskie fryzury nieustannie są krzykiem mody
i zupełnie nie zanosi się na to, by taki stan rzeczy uległ zmianie. Ekspert ze Studio hair-club wyjaśnia, że tradycyjne uczesania są po prostu najbezpieczniejsze. Pasują do większości stylizacji, więc nie trzeba głowić się nad modyfikowaniem ich w zależności od tego, czy właśnie wychodzimy do sklepu czy może zmierzamy na czerwony dywan.

Jakie stylizacje są najchętniej wybierane przez klientów salonów fryzjerskich?

Panowie chętnie stawiają na przykład na uczesania w stylu retro – nawiązującym do ubiegłej epoki, acz odświeżonym i unowocześnionym. Doskonałym jego przykładem są podgolone boki i zaczesana do tyłu dłuższa grzywka. Możesz postawić także na zawadiackie kosmyki, udające chaotycznie potargane. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności specjalnego modelowania, o ile zostały dobrze wycieniowane.

Sporym powodzeniem cieszy się także fryzura stylizowana nieco na uczesanie Elvisa Presleya. Można rozpoznać ją po charakterystycznej ,,fali morskiej”, w którą ułożona jest grzywka. Przy tego rodzaju cięciu, warto ją lekko podkręcić. Aby całość układała się w pożądany kształt, tył powinien być nieco krótszy niż przód.

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Pamiętaj, że przy wyborze fryzury nie musisz zdawać się tylko i wyłącznie na siebie. Styliści fryzur pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Ekspert z dobrego salonu opowie Ci o najnowszych trendach i przedstawi dostępne opcje. Uwagę należy jednak zwrócić nie tylko na trendy, ale także na dopasowanie fryzury do kształtu twarzy. Tym właśnie zajmie się profesjonalista.

Jak to zrobi? Wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy – serce, kwadrat, owal i okrąg. Za ideał uważana jest twarz owalna i zazwyczaj dąży się do tego, żeby fryzurą zbliżyć się właśnie do tego kształtu. A co, gdy klient salonu fryzjerskiego jest jej szczęśliwym posiadaczem? Wówczas dobór fryzury, wbrew pozorom, wcale nie jest ułatwiony. W tym przypadku trzeba uważać, by nie zaburzyć proporcji. Dla dobrego stylisty to jednak żadne wyzwanie.

śr. ocena 5 / głosów 1