Homeopatia – przykłady i zastosowanie

Homeopatia to metoda leczenia, wokół której od lat nie cichną kontrowersje. Podczas gdy przeciwnicy unikają jej jak ognia, zwolennicy swoje głosy zadowolenia opierają zazwyczaj na  pozytywnych doświadczeniach. Niezależnie od dyskusji, jakie regularnie przetaczają się przez media, faktem pozostaje, że wiele osób ceni leki homeopatyczne jako skuteczne i bezpieczne.

homeopatia

Jak działają leki homeopatyczne?

Na jakiej zasadzie oparte jest działanie leków homeopatycznych? Co odróżnia je od konwencjonalnych preparatów? Przede wszystkim nie zwalczają one choroby, a mobilizują organizm, aby ukierunkował swoje siły obronne na konkretne schorzenie, w myśl zasady „podobne leczymy podobnym”. Preparat dobiera się tak, aby w dużych stężeniach wywoływał objawy jak najbardziej zbliżone do tych chorobowych, jednak podaje się go w ilościach tak małych, że daje on jedynie impuls do rozpoczęcia procesów obronnych, a nie szkodzi dodatkowo choremu.

W homeopatii wykorzystuje się substancje pochodzenia naturalnego – mineralne, roślinne i zwierzęce. Dawka powinna być możliwie najmniejsza. Ponieważ leki homeopatyczne nie wchodzą w interakcje i nie wywołują skutków ubocznych, mogą być stosowane już u bardzo małych dzieci, osób przyjmujących inne leki oraz matek karmiących piersią.

Przykłady i zastosowania

Wybór leków homeopatycznych jest bardzo szeroki, podobnie jak katalog dolegliwości, które można nimi leczyć. Apteka internetowa Strefa Leków oferuje środki homeopatyczne, które wzmacniają odporność, pozwalają uśmierzyć bóle menstruacyjne, łagodzą objawy menopauzy, a także leczą często występujące schorzenia, zarówno te błahe (np. przeziębienie, grypa), jak i bolesne oraz poważne (astma, reumatyzm).

Przykładem może być lek Heel Spascupreel. Są to tabletki rozkurczowe, które przynoszą ulgę podczas skurczy mięśni gładkich, a więc także podczas bolesnego miesiączkowania. Przyjmuje się je pod język, tak aby powoli rozpuściły się w ustach.

Ciekawym przykładem leku homeopatycznego są krople do oczu Homeoptic. W opakowaniu znajdziemy dziesięć jednorazowych ampułek. Lek usuwa objawy zmęczenia oczu wynikające z przebywania w dymie,  długiego korzystania z komputera, czytania, kąpieli w chlorowanej lub słonej wodzie, suchego powietrza, niewłaściwego oświetlenia i innych czynników.

To tylko dwa przykłady leków homeopatycznych. Jest ich znacznie więcej. Mają wiele zastosowań i rozmaite formy. O ich skuteczności warto się przekonać na własnej skórze. Jedno jest pewne – nie zaszkodzą, a mogą pomóc.