Jak poprawić kondycję włosów i paznokci?

Piękne włosy i paznokcie to nie tylko zasługa pielęgnacji. Równie ważne jest to, co dostarczamy organizmowi od wewnątrz. Połączenie tych dwóch czynników to przepis na poprawę ich kondycji. Warto jednak zwrócić uwagę na składniki kosmetyków oraz suplementów. Najważniejsze, by znajdowały się tam substancje odpowiadające za nawilżenie, odżywienie, elastyczność oraz blask.

piękne włosy

Głównym białkiem budującym komórki naszej skóry, włosów oraz paznokci jest kolagen. To on w największej mierze odpowiada za procesy regeneracyjne oraz elastyczność tkanek. Z wiekiem jego poziom w organizmie spada, co wiąże się z pojawieniem się zmarszczek, wypadaniem włosów oraz łamliwością paznokci. Czy można temu zaradzić?

Odżyw włosy i paznokcie od wewnątrz

Nawet najlepsza pielęgnacja na niewiele się zda, jeśli cierpimy na niedobory związków mineralnych i innych substancji odpowiadających za dobrą kondycję włosów i paznokci. Z tego względu w pierwszej kolejności warto włączyć do swojej diety produkty bogate w krzem, wapń, cynk, potas, witaminy z grupy B i E, magnez, żelazo oraz kwas foliowy. Dobroczynne pierwiastki znajdziemy między innymi w produktach mlecznych, jajach, orzechach włoskich, czekoladzie, warzywach strączkowych, kaszach, marchewce, pietruszce, burakach, suszonych owocach i wątróbce.

Niezwykle bogate w makro- i mikroelementy są algi morskie, które zawierają w sobie niemal wszystko, czego potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Ich właściwości zdrowotne i kosmetyczne znane są od wieków na Dalekim Wschodzie. Na szczęście nie trzeba wyruszać do sklepu na poszukiwanie alg – w formie sproszkowanej z powodzeniem można stosować spirulinę, dodając ją do dań lub stosując agar, jako zamiennik żelatyny wieprzowej. Inną możliwością jest przyjmowanie suplementów diety, które zawierają wszystko co najlepsze: algi, kolagen oraz witaminę E. Kompleksowe rozwiązanie oferuje COLWAY, producent suplementu diety Colvita, zawierającego właśnie te trzy dobroczynne składniki. Znajdziemy go w ofercie Centrum Kolagenu Naturalnego, oficjalnego i certyfikowanego dystrybutora produktów marki COLWAY. Jeśli zależy nam na poprawieniu kondycji włosów i paznokci warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią naszemu organizmowi niezbędne wsparcie od wewnątrz. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją szybko zauważymy spektakularne rezultaty.

Mocne, zdrowe i lśniące włosy i paznokcie. Rola pielęgnacji zewnętrznej

Warto nieco na dłużej zatrzymać się przy wspomnianym już kilkukrotnie kolagenie. Jest to bowiem białko, którego niezwykłe działanie nie ogranicza się jedynie do wewnątrz – stosowanie produktów kosmetycznych z kolagenem zewnętrznie również przynosi znaczącą poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci.

Kolagen nazywany jest „białkiem młodości”, a peptydy powstające z rozpadu z helis kolagenowych mają możliwość przenikania w głąb włosów i paznokci w celu pobudzenia fibroblastów odpowiedzialnych za powstawanie kolagenu. Mówiąc prościej – stosowanie produktów z kolagenem umożliwia tworzenie nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za procesy regeneracyjne. Tym samym włosy i paznokcie stają się mocne i lśniące, ponieważ pobudzone zostają naturalne procesy aktywujące powstawanie tego białka w organizmie. Stosowanie kolagenu zewnętrznie pozwala na zminimalizowanie utraty poziomu wody, a także poprawia elastyczność, dzięki czemu włosy oraz paznokcie się nie łamią.

Jak poprawić kondycję włosów i paznokci? To proste: zadbać o nie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sama pielęgnacja na niewiele się zda, jeśli organizm będzie posiadał niedobory, natomiast suplementacja to nie wszystko – równie ważne jest chronienie włosów i paznokci przed nadmiernym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład przesuszeniem. Połączenie tych dwóch działań z pewnością przyniesie znaczącą poprawę.

śr. ocena 0 / głosów 0