Jak przygotować się do zabiegu korekcji nosa?

Statystyki pokazują, że operacja plastyczna nosa jest jednym z trzech najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej obok operacji biustu i liposukcji. Korekcję nosa wykonujemy z różnych przyczyn, które zasadniczo dzielimy na estetyczne i funkcjonalne. Operacja nosa nie jest jedyną możliwością korekcji nosa, są też mniej inwazyjne zabiegi. Zobacz, co proponują Ci chirurgia i medycyna estetyczna i jak się przygotować do zabiegów.

Korekta nosa

Plastyka nosa jest skomplikowaną operacją. Przed ostateczną decyzją pacjenta, przeprowadzamy z nim szczegółową konsultację, aby poznać jego oczekiwania. Jeśli są one niemożliwe do spełnienia, informujemy o tym. Wykonujemy tylko te zabiegi, których efekty będą satysfakcjonujące – mówi ekspert z gabinetu chirurgii i medycyny estetycznej ESTmedica.

Rhinoplastyka – jak się do niej przygotować

Korekcję nosa wykonujemy z dwóch powodów. Chcemy lepiej wyglądać albo lepiej oddycha, albo oba na raz.  W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, zabieg może nieco inaczej wyglądać i inne wyzwania stawiać przed chirurgiem plastycznym. Bardzo ważna jest konsultacja, na której ustalisz z lekarzem, jakie są Twoje oczekiwania. Ten przekaże Ci informację o możliwościach oraz szczegółowo wytłumaczy, jak się  przygotować do zabiegu oraz jak będzie przebiegała rekonwalescencja. Nie mniej podpowiemy kilka kroków.

Operacja nosa jest dosyć skomplikowanym zabiegiem i przygotowania do niego należy rozpocząć nawet na dwa tygodnie przed. Jeszcze w trakcie konsultacji bezwzględnie poinformuj lekarza o chorobach przewlekłych i o lekach, które przyjmujesz na stałe. Przed zabiegiem powinnaś zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Wykonać podstawowe badania krwi i moczu, aby sprawdzić kondycję organizmu. Lekarz może zalecić zastosowanie lub odstawienie jakichś leków przed operacją. Na min. 2 tygodnie przed operacją powinnaś przestać palić tytoń.

Pamiętaj, że zalecenia mogą się różnić. Ostatecznie to lekarz specjalista decyduje o każdym kroku przed operacją, ponieważ to on wie, jak będzie ona przebiegała.

Inne metody korekcji nosa – przygotowanie

Co w sytuacji, kiedy defekt nosa jest niewielki, nie mamy żadnych wad funkcjonalnych, tzn. oddychamy swobodnie? Czy są inne metody korekty, poza operacją plastyczną nosa? Można zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej, który jest nieinwazyjny, a przyniesie pożądane efekty. Przykładowy zabieg nieinwazyjnej korekty nosa wykorzystuje bogactwo natury – kwas hialuronowy. Naturalnie wypełnia on skórę, wiążąc cząsteczki wody. Dzięki jego obecności skóra pozostaje jędrna, napięta i promienna. Z wiekiem tracimy go w wyniku procesów starzenia. Kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez skórę. Za jego pomocą można z powodzeniem poprawić kształt nosa. Kwas wprowadza się do skóry za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 4 dni po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. I to wszystko. Efekty utrzymują się do 9 mies. Po tym czasie wstrzyknięty kwas rozkłada się w skórze.

śr. ocena 0 / głosów 0