Jak wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna zyskuje coraz większą popularność, a to za sprawą rezultatów, jakie oferuje. To właśnie dzięki zabiegom z jej zakresu można zredukować niedoskonałości, pokonać cellulit i rozstępy, zniwelować zmarszczki, czy też powiększyć usta kwasem hialuronowym lub wypełnić zmarszczki. W dodatku zabiegi są powszechnie dostępne i wykonywane bez skalpela. Jednak ważny jest wybór dobrej kliniki medycyny estetycznej. Czym się więc kierować?

medycyna estetyczna

Dobra klinika medycyny estetycznej – jak ją wybrać?

Gabinetów z dnia na dzień przybywa, a Ty nadal nie wiesz, który warto wybrać. Co więc powinno być dla Ciebie priorytetem? Oto kilka kluczowych elementów.

  • Sprzęt – przede wszystkim stawiaj na placówki, które używają certyfikowanych i nowoczesnych urządzeń. Na stronie internetowej kliniki powinny znajdować się informacje na temat sprzętu wykorzystywanego przy konkretnych zabiegach. Mogą to być specjalistyczne lampy czy też lasery – dane na ich temat są niezbędne.
  • Preparaty – to od nich w wielu przypadkach zależy powodzenie zabiegu. Dlatego właśnie powinny pochodzić od pewnych i renomowanych producentów. Sprawdź na stronie internetowej lub spytaj osobiście w salonie, jakie substancje są stosowane podczas redukcji niedoskonałości.
  • Personel – dobra klinika powinna zatrudniać kwalifikowanych kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej, a dodatkowo chirurgów. Każdy z tych specjalistów wykonuje konkretny zakres obowiązków i jest ekspertem w swojej dziedzinie. O ich profesjonalizmie będą świadczyły doświadczenie, zakres kompetencji, ale także odpowiednie podejście do klienta. Pamiętaj: dobrzy specjaliści potrafią odmówić nawet zabiegu, jeśli uznają, że nie powinien być wykonany.
  • Informacje na stronie internetowej – jest to bardzo istotny punkt. Jak mówi specjalista z kliniki Velvet Clinic, ta wirtualna wizytówka firmy świadczy często o jej podejściu do pacjentów. Jeśli jest aktualna, rzetelnie prowadzona i zawiera wiele informacji merytorycznych – odzwierciedla profesjonalne podejście do pracy. Poza tym muszą znajdować się na niej informacje o zabiegach, pracownikach, danych kontaktowych. Przede wszystkim powinny być tam również zdjęcia oraz dokładny cennik.

Wybór kliniki medycyny estetycznej – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij jeszcze o dwóch niezwykle istotnych kwestiach.

Po pierwsze – opinie. Poznaj szczegółowe komentarze na temat jakości usług danego gabinetu. Znajdziesz ich mnóstwo w Internecie. Jeszcze lepiej, jeśli ktoś z Twoich znajomych miał do czynienia z wybraną placówką.

Po drugie – wygląd budynku i wnętrze kliniki. To również jest bardzo ważne, ponieważ zaniedbane miejsce może być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym. Klinika powinna być zadbana, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów oraz prezentować się zachęcająco. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – lepiej poszukaj innego miejsca na wykonanie zabiegu.

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz usług – jeśli trafisz w dobre ręce, poczujesz stuprocentową satysfakcję z efektów każdego zabiegu.

śr. ocena 5 / głosów 1